Çözüldü Türk Telekom'dan TurkNet'e geçilirse ping sorunu çözülür mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba. Türk Telekom kullanıyorum ve taahhüdüm 10 Haziran günü sona eriyor. Bilgisayarım ile Wi-Fi arasında 1-2 metre var. Ugreen USB adaptör ile internete bağlanıyorum. Normal kullanımda bir ping sorunu olmaz iken salondaki televizyonda Netflix ya da YouTube açıldığında pingim 300ms civarında oluyor. Bu yüzden başka bir operatöre geçsem mi diye düşünüyorum. Türk Telekom fiyat olarak daha avantajlı geliyor ve bu sorunun başka bir operatöre geçince çözülebileceğinden de pek emin değilim. Yaşadığım yerde Türk Telekom fiber altyapısı var, Superonline altyapısı yok diye biliyorum. Türk Telekom fiber altyapısını kullandığım halde bile bu belirttiğim ping sorunu ilginç geliyor.

TurkNet'ten altyapı sorgulama yaptığımda fiber 100Mbps internet 249TL diyor. TurkNet de Türk Telekom altyapısını mı kullanıyor? Türk Telekom'da ise bu hizmeti 189TL'ye alabiliyorum ama bu ping sorununu çözmek için 60TL daha fazla vermeye tamamım.

Çok dağınık ve uzun bir yazı oldu, kısacası Türk Telekom'dan TurkNet'e geçsem bu belirttiğim ping sorunum çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Türk Telekom altyapısını kullanır ancak yurt dışı çıkışları farklıdır. TT ve TurkNet'in yurt dışı çıkışını karşılaştıracak olursanız TurkNet daha iyidir, yani bu da yurt dışındaki sitelere/oyunlara bağlanırken daha az ping almanızı sağlar.
Türk Telekom altyapısını kullanır ancak yurt dışı çıkışları farklıdır. TT ve TurkNet'in yurt dışı çıkışını karşılaştıracak olursanız TurkNet daha iyidir, yani bu da yurt dışındaki sitelere/oyunlara bağlanırken daha az ping almanızı sağlar.

Çözüm
Yazıda yazmamışım ama TürkNet'in modeminde araştırdığım kadarıyla 5Ghz desteği var bunun da pinge etkisi olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı