Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş nasıl yapılır?

Europa

Hectopat
İyi akşamlar. Çevremin tavsiyesi üzerine Türk Telekom'dan TurkNet'e geçiş yapmak istiyorum fakat deneyimsizim. Türk Telekom ile sözleşmenin bitmesine 2 ay gibi bir süre kaldı ve şu an sözleşme feshedersek 350 TL gibi bir cayma bedeli ödüyoruz. Bildiğim kadarıyla TurkNet 120 TL gibi bir cayma bedeli karşılıyorlarmış (Bunu sanırsam faturada indirim yaparak yansıtıyorlar.). Ben direkt TurkNet'e başvuru yapsam sözleşme feshetmeme yardımcı olurlar mı yoksa benim bizzat Türk Telekom ile iletişime geçmem gerekir mi?

Başvuruyorsunuz, adresinize gelmek için sizden randevu alıyorlar. Online işlemler üzerinden yüklemelerini istediğiniz birkaç şey oluyor (kimlik önü arkası vs.) Onları yüklemeniz gerekiyor. Adrese geldiklerinde getirdikleri evrakları imzalamanız gerekiyor. Bunlar dışında çoğu şeyi onlar hallediyor. Hat taşımayı falan siz uğraşmıyorsunuz. Ben 2 ay önce geçtim, geçişte herhangi bir sorun yaşamadım.

Ben taahhüt bitimine 1 ay kala, online olarak TurkNet'e başvurdum. Gerekli belgeleri gönderdikten 4-5 gün sonra otomatik olarak geçiş sağlandı. Belgeleri göndermek dışında, kılımı bile kıpırdatmadım, onlar benim yerime her şeyi hallettiler. Türk Telekom'dan gelen son faturayı da ödeyerek, Türk Telekom defterini kapattım.

Bende daha yeni başvuru yaptım Online olarak 11.01.2022 tarihinde Türk Telekom ile taahhüdüm bitiyor ve son ay herhangi bir cayma bedeli ödemeye gerek kalmıyor diye bilgi verdi TurkNet müşteri hizmetleri ve yaklaşık bir hafta sürüyor geçişler denildi. 04.01.2022 tarihinde ilk başvuruyu yaptım. 48 saat içerisinde Türk Telekom üyeliğimi iptal edecekler onu bekliyoruz. Dün kurye geldi sözleşmeler imzalandı bugün ise sözlü onay alındı.

Yeni konular

Geri
Yukarı