Türk Telekom'un modemi yerine UyduNet'in modemini kullanma

Delusion

Hectopat
Şu an kullandığım modemin menzili çok düşük UyduNet'in modemini kullanabilir miyim, kullanabilirsem nasıl kullanabilirim?

IMG_20210705_131304.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullandığım modemin menzili çok düşük UyduNet'in modemini kullanabilir miyim, kullanabilirsem nasıl kullanabilirim?

Eki Görüntüle 1096668

Modem ara yüzlerine erişim engelleri var. Çeşitli ayarlamalar yapılabiliyor sadece.
Kurulum ve gelişmiş ayarlar sebebiyle önermiyorum.

Eki Görüntüle 1096668

Kablonet'in modemi ise kullanamazsınız. Kablonet DOCSIS3.0 teknolojisini kullanıyor. Modemin arkasına bakarsanız DSL girişi yerine bildiğiniz anten girişi vardır.Ama eğer modemde Router özelliği mevcut ise Router olarak kullanabilirsiniz.

Kablonet'in modemi ise kullanamazsınız. Kablonet DOCSIS3.0 teknolojisini kullanıyor. Modemin arkasına bakarsanız DSL girişi yerine bildiğiniz anten girişi vardır. Ama eğer modemde router özelliği mevcut ise router olarak kullanabilirsiniz.

Evet arkada anten girişi var. Router özelliğinin olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
Kablonet'in modemi ise kullanamazsınız. Kablonet DOCSIS3.0 teknolojisini kullanıyor. Modemin arkasına bakarsanız DSL girişi yerine bildiğiniz anten girişi vardır.Ama eğer modemde Router özelliği mevcut ise Router olarak kullanabilirsiniz.
Şuan uydunetin modeminden bağlanıyorum ama menzilde pek bir değişiklik olmadı. Şuan modeme ethernet kablosu ile çalışıyor kablosuz da kullanabilir miyim bunu?

Son düzenleme:
Hocam router olarak nasıl bağlarsınız maalesef bilmiyorum. Modemin modeliyle YouTube'da bakabilirsiniz videosu vardır belki.

Evet arkada anten girişi var. Router özelliğinin olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Şu an UyduNet'in modeminden bağlanıyorum ama menzilde pek bir değişiklik olmadı. Şu an modeme Ethernet kablosu ile çalışıyor kablosuz da kullanabilir miyim bunu?

Geri
Yukarı