Türk Telekom'un modeminden TP-Link modeme geçme

Alfirk

Kilopat
Yaklaşık 1 senedir yani Türk Telekom'a geçtiğimden beri TT'un vermiş olduğu modemi kullanıyorum ve bu modemin parasını da aylık olarak ödüyoruz zaten. Ve evde bir tane de TP Link modem var. Ve onu kullanmayı düşünüyorum teknik veriler olarak ve güvenlik açısından TT'un vermiş olduğu modemden iyi olacağını düşünüyorum.

Şimdi ben bu TT'un modemini bırakıp yani format atıp çıkarıp TP-Link'i kullanabilir miyim? Çünkü hala aylık olarak bu TT'un vermiş olduğu modemin parasını ödüyoruz? Yani çöpe atsam imha etsem bu modemi bir şey olur mu?

Çünkü şöyle; çok saçma bir şekilde ben modeme reset atsam yani format hemen 1 dk olmadan kullanıcı adın ve şifremi kendi giriyor ve modemi kullanama hazır hale getiriyor. Bana yani kullanıcıya bırakmıyor bu yapılandırma işlerini.
Şimdi yani bu modemi biri ele geçirse benim İnternetimi mi kullanacak? Yani zaten modem kendi kendini otomatik ayarlıyor adam kullanıcı adı ve şifremi bilmese dahi otomatik modem kurulduğu için benim paketimi mi kullanacak?

TP-Link modeme geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı