Türk Telekom'un rezalet internet hızları

ADSL 2016'lık modem kullanıyorum 6 upload, 40 ve üstü download alıyorum 50Mbps'lik paketten, almayın aldırmayın derken markayı kötülemeye çalışmayın kendi sorununuz.
Daha önce mobil operatör olarak da kullandım, berbat bir hizmetleri var. Markayı kötülemek gibi bir amacım yok, kendi yaşadığım soruna dayanarak önermiyorum sadece.
Sıkıntı bence altyapıdadır o altyapıyı kullandığınız sürece aynı sorunu yaşarsınız bence. Ne zamandır böyle?
İki hafta öncesine kadar her şey normaldi. İnterneti birden fazla aile kullandığı için ara ara hız düşmesi oluyordu ama en azından 5-10Mbps'i görüyordum. İki gündür böyle.
Bu değerler fazlasıyla anormal kablolu bağlantı yaptığınıza ve cihazınızda bir sorun olmadığına emin misiniz?
Ethernet kablosu ile bağlanıyorum. Ablamın dizüstü bilgisayarında ve telefonlarda da durum aynı.

Arkadaşımızın altyapısında sıkıntı yok gibi çünkü kendimden örnek veriyorum eski Türk Telekom internetimde 720p yayın açıp Euro Truck Simulator 2 multiplayer oynuyordum ve ping değerlerim bayağı iyiydi ve 1 sene geçti yeni bir internete geçtim gene Türk Telekom fakat şimdiki internet hızı berbat maalesef.

Eki Görüntüle 1011231

Bu gördüğünüz çöp internete aylık 85TL veriyorum. İstanbul Bayrampaşa'da yaşıyorum ve VDSL2 alt yapım var. 60 MB'lık bir dosyanın indirme süresi nasıl sabit 2 saat olabilir aklım almıyor gerçekten. Bayrampaşa'nın genel olarak bir altyapı sıkıntısı yok. Hatta çoğu yerde Türk Telekom'un ve TurkNet'in fiber altyapısı var. 6-7 ay sonra taşınacağım ve fibere geçeceğim, o yüzden biraz sabretmeye çalışıyorum ama akıl alır gibi değil cidden. Taahhüt belası var bir de. Şu evden taşınayım, bir daha bu firmaya asla tek kuruş para vermeyeceğim. Fiber kurulum için para isterlerse de şansımı Turkcell'de ya da TurkNet'te falan denerim. Almayın, aldırmayın.
Singapurda internet hızı 1000 mbpsye düştüğünde adamlar deliriyor. Biz 10 mbps olunca mutlu oluyoz. 😔

Daha önce mobil operatör olarak da kullandım, berbat bir hizmetleri var. Markayı kötülemek gibi bir amacım yok, kendi yaşadığım soruna dayanarak önermiyorum sadece.

Evet öyle sizin yaşadığınız sorunu diğerleride yaşayabilir fakat Türk Telekom'un VDSL2 altyapılarını bende beğenmiyorum, tek çözüm ADSL geçmek gibi duruyor?

TurkNet'de Türk Telekom'un altyapısı ile Türk Telekom'dan 60 TL daha az ödeyerek taahhütsüz hizmet alabiliyorsam kesinlikle tek kuruşunuzu bile kaptırmayın böyle paragöz firmalara.

Evet öyle sizin yaşadığınız sorunu diğerleride yaşayabilir fakat Türk Telekom'un VDSL2 altyapılarını bende beğenmiyorum, tek çözüm ADSL geçmek gibi duruyor?
Dediğim gibi, yakında taşınıp Fiber'e geçeceğim. O yüzden alt yapı değiştirmekle falan uğraşmk istemiyorum.

12 MB paketim var.
1620332887606.png

Yeni konular

Geri
Yukarı