Türk Telekom'un VDSL Altyapı Sorunu

cevapver

Hectopat
2 Aydir yapilan calismalarla eski saha dolaplarinin yanina tip 7 saha dolabi kondu. En son yanlarindan gectigimde elektrik saati takilmis ama elektrik verilmemis oldugunu gördüm. Altyapı sorgulamaya girdigimde 278 metre mesafe ve 59 Mbit hiz alabildigimi gördüm. Aradim NetSpeed'i evet VDSL'ye gecis yapabilirsiniz dedi ama port VDSL'ye gecirelecegi icin beklemedeyim. Buradaki problem su: Normal altyapı sorgulamalarinda o kabinler aktif görünüyor ama kabinlerde elektrik yok aktif degil. Extranet sayfasindan sorguladigim zaman normal olarak ADSL gösteriyor cünkü VDSL'ye gecis yapmadi saha calisanlari. Böyle bir şey mümkün mü? Saha dolaplari aktif olmadan mesafe ve hiz sisteme gecirilebiliyor mu? Ve bir sacmalikta altimdaki apartmanda hiz VDSL'ye gecmis onun altindaki ADSL sokaklarda kimi ev VDSL kimi ADSL. Cok sacma bir sistem oldu.

Az önce NetSpeed'i aradim. Türk Telekom'dan iki sefer Red gelmis gecise, sebebi de bulundugunuz bölgede VDSL olmamasiymis. :) nasil bir komedidir bu... Olmayan veya tamamlanmak üzere olan alt yapiyi nasil olurda sisteme girersiniz cok enteresan. Türk Telekom'un kendi sayfasindan yaptığım sorgulamada bile VDSL cikiyor.

Böyle bir problem yasayan oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
TT ile diğer firmalar anlaşır sonra da diğer firmalar kullanıcılara satış yapar. TT VDSL portu vermemiş ya da sizin sağlayıcınız portu kiralayamamış olabilir.

TT ile diğer firmalar anlaşır sonra da diğer firmalar kullanıcılara satış yapar. TT VDSL portu vermemiş ya da sizin sağlayıcınız portu kiralayamamış olabilir.

Evet o da bir olasilik ama burada daha degisik bir problem var. Aktif olmayan bir kabinin hiz limitlerini sorgulama sayfasinda vermesi anormal bir durum. Su da var eger yeni kabine gecis yapmis olsalardi hat degerlerim düzelirdi. Hala ayni sekilde duruyor...
Az önce NetSpeed'den aradilar. Türk Telekom ile görüsme saglamislar, verilen cevap su:
Altyapı calismasi var portlar yeni kabinlere gecilmemis, yeni kabinler aktif degilmis ama hiz bilgisini sisteme girmisler... Arayan kadin da saskindi:) enteresan bir ülke olduk...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı