Türk Yıldızları'na neler sorulabilir?

Daha fazla  
Antalya'da bir uçak bakım lisesinde okuyorum. Seçilen öğrenciler 10 Kasım'da hava meydan komutanlığına gidip Türk yıldızları'na bizzat soru sorup iletişim kurabilecekler. Bende seçilen öğrencilerden biriyim fakat aklıma soracak soru gelmiyor. Bu fırsat bir daha gelmez. Neler sorabilirim?

Antalya'da bir uçak bakım lisesinde okuyorum. Seçilen öğrenciler 10 Kasım'da hava meydan komutanlığına gidip Türk yıldızları'na bizzat soru sorup iletişim kurabilecekler. Bende seçilen öğrencilerden biriyim fakat aklıma soracak soru gelmiyor. Bu fırsat bir daha gelmez. Neler sorabilirim?
Pilotluk, uçak nasıl uçar gibi şeyler çok klişe bence. Gitmişken yaptıkları manevraların teknik detaylarını sorabilirsin mesela. Veya nasıl çalışıyorlar gibi gibi.

Pilotluk, uçak nasıl uçar gibi şeyler çok klişe bence. Gitmişken yaptıkları manevraların teknik detaylarını sorabilirsin mesela. Veya nasıl çalışıyorlar gibi gibi
Aynısını düşündüğüm için bu sayfayı açtım zaten. Her gün duydukları niye pilot, oldunuz neden hava harp tercih ettiniz gibi sorular biraz yaban kalıyor. Çalışma hayatı sorulabilecek bir soru bence de. Mesela gösteri yapmadığınız zaman neler yapıyorsunuz gibi.

Taklalar vb. atarken mideniz bulanmıyor mu?

Çalışma hayatı sorulabilecek bir soru bence de. Mesela gösteri yapmadığınız zaman neler yapıyorsunuz gibi.
Ona da gerek yok bence. Hava üslerinde pek çok yapılabilecek faaliyet oluyor pilotların dinlenmesi kafa dağıtması için. Mesela bilardo.
Bence dediğim gibi her yerde bulunmayan teknik şeyleri sormak daha keyifli olur. Manevra zamanlamaları planlamaları çalışmaları..
Taklalar vb. atarken mideniz bulanmıyor mu?
Komik bir soru. Pilot olabilmek için 1 milyon sınava girenden belki ilk 500 e kadar öne geçmeniz lazım. Mülakat, sağlık, fiziksel test o kısıtlama bu kısıtlama. Kaç tane test yapılıyor oraya kusacak midesi bulanacak insan oraya çıkamaz zaten.

Komik bir soru. Pilot olabilmek için 1 milyon sınava girenden belki ilk 500'e kadar öne geçmeniz lazım. Mülakat, sağlık, fiziksel test o kısıtlama bu kısıtlama. Kaç tane test yapılıyor oraya kusıcak midesi bulanacak insan oraya çıkamaz zaten.

Hocam soru olsun diye yazdım zaten. Yoksa biliyorum.

Geri
Yukarı