Türkçe alt yazı desteği vermeye tenezzül etmeyenlerin oyunlarına para vermiyorum

Yok hocam hem her yeni çıkan oyuna en alt 500 lira vermeyi kabullenecekler hem Türkçe dile karşı olacaklar hem de "lan siz napıyosunuz usta aklınızı mı kaçırdınız?" diyene saldıracaklar. İnterneti yeni keşfetmiş bu bireyler, en haklının kendileri olduğuna ikna olmuşlar internette onlar hariç herkes NPC onlardan başka insan yok gibi at koşturmaya çalışıyorlar :D
Saçma mevzu.

Birkaç kişilik ekip kursalar ve oyun başına ödeme yapsalar yeterli olur Türkçe çeviri yapmak için, yoksa 500 TL'yi vermemişsin şirkete umursayan olmaz zaten. 😂

LEGO® Star Wars™: The Skywalker Saga dünyada aktif olarak yaklaşık 24 milyon insanın kullandığı Felemenkçe diline çevrilmiş olmasının sebebi
Felemenkçe (Hollanda'nın ana dili), İspanyolca, Fransızca, İngilizce, Rusça ile Türkçe arasında bir fark var.

Ana ülkeler ile koloniler arasındaki dil farkları azdır. Çünkü direk sömürge ülkeleri tarafından sömürge topraklarına getirildi. Yani Uganda Fransızcası aslında eli mızraklı adamın ana dili değildi.

Fakat Türkçe sömürge ile gelmedi, bizim ana dilimiz ve bu dille orta asyadan buraya geldik. Bu göç üzerinden geçen yüzyıllar ile şuan lehçelerin fark oranı çok fazla. Bir Azerbaycanlıyı anlayabilirsiniz fakat Türkmenler ve Kazaklar gibi daha uzak Türklerin lehçelerini zor anlarız. Birçok insanın dediği "250 Milyon Türk var hala destek yok" gibi sayı ile alakalı cümleler bu yüzden saçma.

Mesele oyunların kırılması değildir. Her oyun elinde sonunda kırılır. Olay "korsan kullanımı satışları ne kadar etkiler?".

Elbette her firmanın satış politikası farklı olur. FIFA her yıl kırılır ama her yıl yeni FIFA çıkıyor zaten. :D

İspanyolca, Fransızca, Çince gibi diller şuan büyük firmalar için standart hale geldi. Belki Türkçe'de standartlaşır fakat önce oyun sektörümüzün daha fazla gelişmesi lazım.

en alt 500 lira vermeyi kabullenecekler hem Türkçe dile karşı olacaklar

Şuan 500₺, 27€ ediyor. Çoğu AAA oyun 60€, bazı oyunlar 70€ ile satılmakta. Mesele malesef ekonomiye/enflasyon olayına kayıyor burada.

Mega şirketler için Türkçe alt yazı eklemek ne kadar zor olabilir? Adam senin dilini milliyetini kale almıyorsa bende onun oyununa para vermem. Herkes İngilizce öğrenecek ve öğrenmek zorunda diye bir kural yok ya? Başka dil biliyordur İngilizce bilmiyordur ya da biliyordur ama anadilde her şey daha farklı duygulu oluyor. Dil desteği yoksa Torrent çalışır hiç kusura bakmasınlar. 2 tane çocuk hayrına çeviri yapabiliyor ama koskoca şirketler yapamıyor? Yapmıyor. COD çıktı korsanın korsanı Ruslar için altyazı bir yana seslendirme var seslendirme... Türkçe altyazı yok kimse korsan kullanımı fazla diye demesin.
Hırsızlığını kendince açıklıyorsun. Hırsızlık hırsızlıktır.

Almıyorum paşam sıkıntı yokta yani bu yapılan da bir karaktersizlik diyorum çünkü Türkiye'de satışlar nüfusa göre az buz değil. Torrent basınca ağlamasınlar diyorum.
Hocam siz elektrik faturası çok gelirse kaçak da kullanırsınız. Türkiyedeki satışı nüfusa oranlamıyor ki firmalar.

Kazanç ya da korsanla alakası olduğunu düşünmüyorum yapımcı firma istemiyor. Bu da firmanın en doğal hakkı türkçe getirecek diye bir şart yok. Ama bu yüzden korsan indirmek doğru mu orası size kalmış. Ben şahsen korsan oyunu ancak parasına değmezse indiririm. Gidipte 20 saatlik dandik bir hikayeye 600tl verecek insan değilim.

Mega şirketler için Türkçe alt yazı eklemek ne kadar zor olabilir? Adam senin dilini milliyetini kale almıyorsa bende onun oyununa para vermem. Herkes İngilizce öğrenecek ve öğrenmek zorunda diye bir kural yok ya? Başka dil biliyordur İngilizce bilmiyordur ya da biliyordur ama anadilde her şey daha farklı duygulu oluyor. Dil desteği yoksa Torrent çalışır hiç kusura bakmasınlar. 2 tane çocuk hayrına çeviri yapabiliyor ama koskoca şirketler yapamıyor? Yapmıyor. COD çıktı korsanın korsanı Ruslar için altyazı bir yana seslendirme var seslendirme... Türkçe altyazı yok kimse korsan kullanımı fazla diye demesin.
Ben türkçe altyazı olsa da korsan oynuyorum kanka. Misal Sackboy. Korsan başladım. 😳

Yeni konular

Geri
Yukarı