Türkçe karakterli laptop parolası İngilizce klavyede nasıl yazılır?

Yeni bilgisayar ne şifresi soruyor? Hadi soruyor, sifrede Türkçe karakter olduğunu nereden biliyorsunuz?
Bir görsel paylaşsanız fena olmaz mı?

Hemen atıyorum bende şaşkınım ilk defa böyle bir duydum direk şifre isteme ne öyle. Ayrıca görüntülü konuştum o harfine basınca klavyeden ekranda şifre yeri doluyor.

Yeni bilgisayar ne şifresi soruyor? Hadi soruyor, sifrede Türkçe karakter olduğunu nereden biliyorsunuz?

Ekranda sadece bu var başka hiçbir şey yok.

İlk açılışta bir şifre belirlemeni istemiş bunlar ö ile başlayan bir şey koymuşlar kabul etmiş şifreyi ama 2.açılışta klavye ne hikmetse sadece o harfini alıyor ö harfine basınca herhangi bir yanıt vermiyor o ya basınca alıyor.

Acaba düşünceme göre BIOS'u şifrelemiş olabilir mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-04-15 at 21.27.30.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-15 at 21.27.30.jpeg
    73,4 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
BIOS şifresi gibi duruyor. Şifre koymadan (şifre istediğinde enter'a basarak) geçmek yerine akıllıca bir hareket yapıp Türkçe karakterleri dizmissiniz. Ne güzel.

Ben BIOS şifresi girerken karakterlerin görüldüğünü hiç görmedim. Ö tuşuna bassaniz da bilgisayar için aynı şey olmalı bence. Yani iddiam koyulan şifrenin hatirlanmamasi.

BIOS pili falan deneyebilirsiniz. Ben olsam şunu yapardım diyemem çünkü ınternette aklını kullanabilen herkes gibi Microsoft CEO'su değilseniz BIOS'a şifre koymazsiniz. Ben şifre koymazdim, böyle bir derdim olmazdı.
Bir yakınım bana böyle bir problemle gelse Asus'u ara derdim.
Kullanma kılavuzuna da bakın, belki alakalı bir şeyler yazıyordur.

Geri
Yukarı