Türkçe Kurallarından Ceza Almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış anlaşılan bir şey yok, sadece haksızlığa uğradığına dair bir düşüncen olduğu için geçmiş ceza nedenlerine göz attım ve aslında öyle olmadığını gördüm. Diğer düşüncende de yanlış olan bir şey yok fakat ne yazık ki bazı şeylerden taviz verildiğinde toparlaması mümkün olamayabiliyor. Forumu düzenleyen kişilerin bakış açısından da düşünmeniz gerekiyor bazı şeyleri.

Ayrıca ufak tefek hataları da kendimiz düzeltiyoruz. Mesela önceki mesajında yapmış olduğun 4-5 ek hatası gibi şeyler söz konusu olduğunda ceza verilmiyor.

Tabii ki o bahsettiğiniz ek hatalarının düzenlenmesinden biz kullanıcıların haberleri yok, biz bu forumda görüşümüzü şimdi olduğu gibi rahatça sohbet şeklinde paylaşabiliyorsak hiç bir problem yok, ama kurallar sürekli aynı şekilde kalır mı orası bilinmez o yüzden görüşlerimizin sunulmasına yöneticiler, moderatörler tarafından imkan verildiği sürece hiçbir sorun olmayacağını düşünüyorum, zira bu konu kilitlenmişti, kilit kaldırıldı ve iş tatlıya bağlandı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asıl sorun şu, ceza aldıktan sonra hakkını arayamıyorsun. Hadi aramaya çalıştın bunun için yeni bir hesap açmak zorundasın bu seferde "çift hesap" gerekçesi ile yeniden ceza alıyorsunuz, ben en son 1 ay ceza almıştım ne diyelim umarım yaparlar birşeyler.
Hakkını arasanda forum yöneticilerinin pek umrunda değil zaten. Biri hesabını sözlü uyarı vermeden siler, diğeri ise "Kendisine ilettik, geri dönüş bekliyoruz" deyip noktayı koyar.

6 ay önce eski hesabımda ceza yemiştim yazım kurallarından. Fakat bir bakıma iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim, dilimizi güzel kullanmanın bir sakıncası yok. Gereksiz verilen cezalar ise bir sorun sayılabilir.

Arkadaşlar, beni yanlış anlamayın aman, bence siz Kuralları biraz fazla abartıyorsunuz.
Hem bu Kurallar olmazsa, Technopat olmaz mı Battipat?

Son düzenleyen: Moderatör:
6 ay önce eski hesabımda ceza yemiştim yazım kurallarından. Fakat bir bakıma iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim, dilimizi güzel kullanmanın bir sakıncası yok. Gereksiz verilen cezalar ise bir sorun sayılabilir.
Dilimizi güzel kullanmanın elbette bir sakıncası yok, gereksiz ya da gerekli cezalar farketmez bence, önemli olan o konu hakkında açılan bir yeni konunun moderatörler ve kullanıcılar eşliğinde bir sohbet dozunda konuşulması. Sonuç olarak gereksiz veya gerekli ceza alan kişinin aynı hatayı bir daha tekrarlamaması için cezası haklı yere mi verilmiş haksız yere mi onu öğrenmesi açısından fırsat tanınması gerekiyor, şimdiki olduğu gibi.

Dilimizi güzel kullanmanın elbette bir sakıncası yok, gereksiz ya da gerekli cezalar farketmez bence, önemli olan o konu hakkında açılan bir yeni konunun moderatörler ve kullanıcılar eşliğinde bir sohbet dozunda konuşulması. Sonuç olarak gereksiz veya gerekli ceza alan kişinin aynı hatayı bir daha tekrarlamaması için cezası haklı yere mi verilmiş haksız yere mi onu öğrenmesi açısından fırsat tanınması gerekiyor, şimdiki olduğu gibi.

Zamanında belli başlı sitelerde moderatör olarak görevde bulunmuştum. Fakat hiçbir forumda bu kadar sıkı kurallar yoktu, rahattık. Caydırıcı cezalar verilmesini destekliyorum, fakat mümkün olduğunca uyarı yapılmasından sonra cezanın verilmesini daha çok destekliyorum.

Zamanında belli başlı sitelerde moderatör olarak görevde bulunmuştum. Fakat hiçbir forumda bu kadar sıkı kurallar yoktu, rahattık. Caydırıcı cezalar verilmesini destekliyorum, fakat mümkün olduğunca uyarı yapılmasından sonra cezanın verilmesini daha çok destekliyorum.

Zaten gerekli "detaylı" uyarı verilse, gerekli ya da gereksiz ceza alan bir kişi ceza sebebi için bir konu açmaz, açsa bile sayıların azalacağı düşüncesindeyim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı