Türkçe ve edebiyatta kaç tane fiil var?

Uchiha__İtachi

Decapat
Merak ettiğim şu ben 11.sınıfa geçtim fiilleri bilmiyorum örnek isim fiil sıfat fiil zarf fiil zamir bu tarz çeşitlerden kaç tane var hepsini söyleyebilir misiniz? Hepsini öğrenmem lazımda.

Merak ettiğim şu ben 11.sınıfa geçtim fiilleri bilmiyorum örnek isim fiil sıfat fiil zarf fiil zamir bu tarz çeşitlerden kaç tane var hepsini söyleyebilir misiniz? Hepsini öğrenmem lazımda.

Bu tür konuları forumdan öğrenmek yerine oturup kendin çalışman lazım. Bu el kitaplarını öneririm. Hepsini rahat öğrenirsin. Benim çok işime yaramıştı.

Bu tür konuları forumdan öğrenmek yerine oturup kendin çalışman lazım. Bu el kitaplarını öneririm. Hepsini rahat öğrenirsin. Benim çok işime yaramıştı.

Konudan öğrenme değil çeşitleri sordum sadece detaylı araştırma yapmak için isimleri bulamadımda o kitapta hepsi var mı bu arada alırım ona göre.

Konudan öğrenme değil çeşitleri sordum sadece detaylı araştırma yapmak için isimleri bulamadımda o kitapta hepsi var mı bu arada alırım ona göre.

Var evet. Hepsi ayrıntılı şekilde mevcut. İki tane var. Yayın Denizi ve Limit. Ben Yayın Denizi'ni kullanmıştım. Bu el kitaplarının iyi tarafı gereksiz bilgilerden kaçınıp öz bilgiler vermek. YKS sürecinde çoğu derste bu el kitaplarından kullandım.

Edebiyat için:

Tarih için:

Coğrafya için:

Türkçe için:

Her gün düzenli olarak paragraf çözmeyi ihmal etme.

Paragraf için:

Sözelci olduğum için AYT matematik çözmedim ama arkadaşlarımdan dolayı bir kaç kitap biliyorum.

AYT Matematik için:

Konu anlatımlı olarak hangisinin iyi olduğunu bilmiyorum ama test kitabı olarak kaliteli şunlar var:

TYT Matematikte ben bunları çözdüm:

Geometri için:

Siteleri örnek olarak attım. Daha ucuz varsa oradan alabilirsin. Linklerde sorun varsa kopyala yapıştır yapıver.

İsim fiil sıfat fiil zarf fiil fiilimsilerdir fiiller değil. Örnek:
Uyumaya giden Cemil, kaçarak geri geldi.
Uyumaya kelimesinde İsim fiil, giden kelimesinde sıfat fiil, kaçarak kelimesinde zarf fiil vardır.
Zamirler, adın yerini tutarlar. Örneğin ben,sen,o,biz, siz,onlar gibi şahıs adlarının hepsi zamirdir. Kendi,burada,orada, şurada gibi kelimeler de zamirdir. Çeşitleri vardır işaret, kişi gibi ama ona girmedim.
Galiba istediğin şeyi anlattım, yazdığın yazıdan bunu anladım eğer yanlışlık varsa üzgünüm.
Türkçede kaynak içinse el kitapları öneririm. Şöyle ince 70 sayfalık bir el kitabıyla ben gittim ve hatırı sayılır netler yaptım. İpince bir el kitabı ve bir soru bankasıyla sınavda Türkçe adına 30 üstü net yaparsın. Soru bankası soracak olursan ben Bilgi Sarmal Türkçe'den gitmiştim. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı