Türkçe Yamacı sitesi virüs deposu

Aynı siteden ben de indirdim virüs oldugunu yeni farkediyorum virüslü dosyayı sildim, kaspersky ile tarama yaptım belli başlı şeyleri sildi ama güvenlik duvarımı kullanamıyorum ( windows hizmetleri durduruldu yeniden başlatmanız gerekli yazıyor)' ve internette yavaşlık mevcut. ne yapmam gerek?
Aynı durumu yaşadım. Nasıl çare buldun? tam olarak yazar mısın?

Sözü geçen sitenin tüm sahte yamaların da xmr miner virüsü vardır. Bizzat decompile edip tüm kodlarını ele geçirdim. CMD'yi açıp services.msc yazın. Windows Search activity görüyorsanız o mining virüsü. Çift tıklayın exenin yerini görürsünüz. Virüsü yayan şahsın monero adresi pool u burada. Şuana kadar 418 xmr ödeme almış. Bugünkü değeri yaklaşık 25.000$

Bende Windows Search çalışıyor olarak gözüküyor dosya konumu ise System 32 yapmam gereken bir şey var mı format atmam gerekiyor mu sizce?

İlk başta zemana anti malware ile tarattım. Sildi birkaç bir şey. Sonra Windows ile taratacaktım ama "Windows güvenliği bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir" hatası alıyordum. Şu video ile çözdüm onu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows'un kendi virüs taramasından silebilir veya konumlarına bakıp sen de emin olabilirsin. Ben de gerçekten çok korkmuştum ama şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor.

İlk başta zemana anti malware ile tarattım. Sildi birkaç bir şey. Sonra Windows ile taratacaktım ama "Windows güvenliği bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir" hatası alıyordum. Şu video ile çözdüm onu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows'un kendi virüs taramasından silebilir veya konumlarına bakıp sen de emin olabilirsin. Ben de gerçekten çok korkmuştum ama şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor.

Bende zaten Kaspersky var otomatik taramalar yapıyor ya sıkıntı olmadığını düşünüyorum ama?

Yediğiniz virüs Trojan. Yani arkadaş bilgisayarınızı kullanabilir verilerinize erişebilir. Basit olarak CD yuvanızı açıp kapatarak sizi korkutabilir mesela bu en basiti. Ekran görüntünüzü, tarayıcı verilerinizi falan da alabilir. Virustotal üzerinde virüsü saptayan antivirüslerden biriyle tarattıysanız sonuç alırsınız. En güvenilir site aşağıdakidir.

ben bu siteden indirdim trojan çıktı hocam. Başka güvenilir site var mı?

Ben bu siteden indirdim trojan çıktı hocam. Başka güvenilir site var mı?
Dosya büyük ihtimal false-positive. Oyunceviri güvenilir. Konu açın.

Geri
Yukarı