Türkiye 3-1 Gürcistan

Gereksiz kötüydük bu maç. Kendi elimizle neredeyse veriyorduk. Sadece bu maç değil son bir kaç maçtır kötü takım. Umarım Portekiz maçına kadar herkes silkelenip kendine gelir.
Acaba sorun Montella'da mı diye düşünmeden edemiyorum. İtalyan olabilir ama ne gibi bir kariyeri var ki bu adamın? Tamam milli takımın başına geçtiğinden beri yenilgi almadı (elemelerde), güzel oynattı, yiğidi öldür hakkını yeme. Ama hazırlık maçlarındaki performansı ve bugünkü performansı pek iyi değildi. Eğer böyle devam edecekse kendisinden pek ümitli değilim.

Çok bilgisizce bir yorum olabilir fakat Gürcistan'a bile bu kadar zorlandıysak, ileride ne yapacağız?

Rakibin direkten dönen, kale dibinden geçen, boş kaleye atamadıkları şutlar var. Onları atsalar yüksek ihtimal fark yiyecektik.

Umarım bu ilk maç heyecanıdır.
Çok fazla pozisyon verdiğimize katılıyorum ama bizim kaçırdıklarımız daha fazla. Bizim xG istatistiğimiz yani gol beklentimiz 2.70 onlarınki de 1.59. Olumsuz yanlarımız da var ama ben pozitif yanların daha önemli olduğunu düşünüyorum.
3-5-2 Hakan'ın Inter'de alışık olduğu sistem zaten, Hakan'ın etkisi azalmaz tam tersi %100'ünü vererek oynar.

Yani alttaki ilk 11 olacak.
Attığınız gibi bir 11 olması mümkün değil çünkü 3'lünün kanat bekleri gerçekten bek ya da o meziyette oyuncular olmak zorunda. Arda Güler ve Kenan o tarzda oyuncular değil ikisi de saf hücumcu. İlla ki 3'lü oynanacaksa sağda Barış solda da Ferdi oynar. Üçlü oynamaya da hiç sıcak bakmıyorum çünkü bu hadi 3 stoperle çıkıyoruz siz de kanat bekisiniz diye oyunculara söyleyince ve öyle dizilince üçlü oynanmıyor. Stoperlerimizden hiçbirisi üçlü oynamaya alışkın değiller. Bunun bir pratiğinin ve hazırlığının olması gerek futbol sadece oyuncuların duracağı yerlerin belli olması kadar yüzeysel bir oyun değil.

İlla forvetli oynayacağız diye bir şey yok Pep Guardiola'nın oyun tarzında forvete yer yok.

Pep guardiola kaç yıldır aynı yerde. İstediği gibi inşa etti takımı. Montella böyle bir şansı olmadı veya başka biri. Sen forvetsiz oynamak nedir bilmiyorsun. Forvetsiz oynamak için çok iyi bir orta saha lazım. Bugün kü maçta böyle orta saha oyuncuları var mıydı? Hayır yoktu. Yarında olmayacak. Bugün arda güler iyi iş çıkardı tamam. Futbol bir ekip işidir. Bizim ekibimiz iyi oyuncular var evet iyi bir kolektif oyunumuz yok.

Çok fazla pozisyon verdiğimize katılıyorum ama bizim kaçırdıklarımız daha fazla. Bizim xG istatistiğimiz yani gol beklentimiz 2.70 onlarınki de 1.59. Olumsuz yanlarımız da var ama ben pozitif yanların daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Attığınız gibi bir 11 olması mümkün değil çünkü 3'lünün kanat bekleri gerçekten bek ya da o meziyette oyuncular olmak zorunda. Arda Güler ve Kenan o tarzda oyuncular değil ikisi de saf hücumcu. İlla ki 3'lü oynanacaksa sağda Barış solda da Ferdi oynar. Üçlü oynamaya da hiç sıcak bakmıyorum çünkü bu hadi 3 stoperle çıkıyoruz siz de kanat bekisiniz diye oyunculara söyleyince ve öyle dizilince üçlü oynanmıyor. Stoperlerimizden hiçbirisi üçlü oynamaya alışkın değiller. Bunun bir pratiğinin ve hazırlığının olması gerek futbol sadece oyuncuların duracağı yerlerin belli olması kadar yüzeysel bir oyun değil.
Ama hocam Xabi Alonso Leverkusen'in başına geçtiği zaman takım alışık değildi üçlü defansa ha eğer ki kanat bek olması gerekiyorsa 3-4-2-1(Xabi Alonso'nun dizilişi) + Tiki-Taka yapılırsa daha etkili olabilir o zaman da alttaki ilk 11 olması lazım alışık değilsede antrenmanlarda hazırlık maçı falan yapılabilir yedek ilk 11 ile öyle öyle alışırlar.

Ama hocam Xabi Alonso Leverkusen'in başına geçtiği zaman takım alışık değildi üçlü defansa ha eğer ki kanat bek olması gerekiyorsa 3-4-2-1(Xabi Alonso'nun dizilişi) + Tiki-Taka yapılırsa daha etkili olabilir o zaman da alttaki ilk 11 olması lazım alışık değilsede antrenmanlarda hazırlık maçı falan yapılabilir yedek ilk 11 ile öyle öyle alışırlar.

Bende biliyorum ayrıca futbolun yüzeysel bir oyun olmadığını ayrıca dediğim gibi Xabi Alonso Leverkusen'in başına geçtiği zaman alışık değildi takım ama yavaş yavaş alışıp namağlup şampiyon oldular.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-06-19-10-42-15-748_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-06-19-10-42-15-748_com.android.chrome.jpg
    80,1 KB · Görüntüleme: 14

Bende biliyorum ayrıca futbolun yüzeysel bir oyun olmadığını ayrıca dediğim gibi Xabi Alonso Leverkusen'in başına geçtiği zaman alışık değildi takım ama yavaş yavaş alışıp namağlup şampiyon oldular.
Hocam milli takım ile kulüp takımı aynı şey değil bunu iyi anlamak lazım. Leverkusen bu sezon 50 maç oynadı neredeyse, oynaya oynaya oturur bu tür şeyler. Milli takım turnuvada toplasan 4, çok iyi bir sonuç alırsa 5 maç yapacak ki zaten bir maç bitti bile.

Hocam milli takım ile kulüp takımı aynı şey değil bunu iyi anlamak lazım. Leverkusen bu sezon 50 maç oynadı neredeyse, oynaya oynaya oturur bu tür şeyler. Milli takım turnuvada toplasan 4, çok iyi bir sonuç alırsa 5 maç yapacak ki zaten bir maç bitti bile.
Bence alttaki tam uygun olur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-06-19-13-47-04-373_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-06-19-13-47-04-373_com.android.chrome.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 11
Galibiyet aldatıcı. Gürcistan maç boyunca daha iyi olan taraftı. Arda Kadabra'nın ve Mert'in füzeleri galibiyeti getirdi. Çekya ve Portekiz karşısında iş zor.

Geri
Yukarı