Türkiye için VPN önerisi

• Konuyu başlatan Cyonx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 525

Cyonx

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar,

Benim merak ettiğim bir şey var. Şimdi VPN kullandığımızda bizi farklı ülkelerin IP'sine atıyor. Lakin bana Türkiye içinde lazım. Yani yine Türkiye'de bağlı olacağım ama ülkenin farklı bir bölgesinden IP'ye bağlanacağım. Çoğu VPN'de bu Amerika için var, ama Türkiye için görmedim. Zaten Türkiye'den bağlandığım için Türkiye'yi de görmedim aslında. Yani eğer bunun bir yolu varsa söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu VPN şirketinin Türkiye, Rusya, Çin gibi ülkelerde fiziksel sunucuları yok. Elbette olanlar vardır ama bunun yerine genelde virtual server kullanmayı tercih ediyorlar. Mesela bazı VPN servislerinde konum seçme ekranında Türkiye görünür fakat aslında Hollanda gibi ülkeler üzerinden hizmet sağlanır. Sebebi ise hükümet baskısı veya maliyet oluyor. Türkiye'deki sebebi maliyet değil. Size tavsiyem ise Hız Hosting gibi Türkiye'de bulunan firmalardan sunucu kiralamanız ve içerisine kendi VPN'inizi kurmanız olabilir. Hem daha sorunsuz olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı