Türkiye ❤️ İsrail mesajları neden yaygınlaşmış olabilir?

• Konuyu başlatan CETO1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 141
  • Görüntüleme 7B

Filistin mı İsrail mı?

• Filistin

Oy: 64 27,8%
  • İsrail

Oy: 166 72,2%

• Oy verenlerin toplamı
    230
Araptan dost oldu da haberimiz yok herhalde.
Yazdığım cümlede dediğinizle alakalı tek bir şey bile yok.
"Dost" demek "kardeş" demek değildir.
"Dost" demek bir ilişki durumudur. Ticaret, ekonomik ve diplomatik olarak İsrail her türlü avantajlı.
Söyle bana, Ermeni soykırımını destekleyen ve Türkiye'ye tamamen zarar olan Filistin mi bize kar sağlayacak, yoksa ticaret ve ekonomik açıdan destek sağlayacak olan İsrail mi?
İkisi de bi' halt sağlamayacak. Devlet ilişkilerinde ne dostluk vardır ne de kardeşlik.
İsrail ile geçici bir iş birliği sağlanabilir, kısa süreliğine yararımıza olabilir fakat İsrail'den dost olmaz.
Dolayısıyla "Türkiye ❤️ İsrail" tarzı yorumlar yapmak çocukçadır, cahil işidir.

İkisi de bi' halt sağlamayacak. Devlet ilişkilerinde ne dostluk vardır ne de kardeşlik.
İsrail ile geçici bir iş birliği sağlanabilir, kısa süreliğine yararımıza olabilir fakat İsrail'den dost olmaz.
Dolayısıyla "Türkiye ❤️ İsrail" tarzı yorumlar yapmak çocukçadır, cahil işidir.
Böyle bir yorum yapmadım ki önceki mesajlarıma bakarsanız devletlerin dost veya kardeş olmadığını, çıkar ilişkisi ile çalıştıklarını belirtmiştim zaten.

"İkisi de hiçbir işe yaramayacak" çok yanlış bir cümledir. İsrail bizim açımızdan her türlü avantajlı bir ortak, çıkar ülkesidir. Ya Filistin ya İsrail, ikisinden birisiyle diplomatik çalışmalara başlamamız gerekiyordu. En doğrusunu yaptık.

Bu işler zaten çıkar işi dostum. İki devlette birbirine gerçekten dostça bakmıyor. İşimize yaradıktan sonra dostluk biter.

Ya Filistin ya İsrail, ikisinden birisiyle diplomatik çalışmalara başlamamız gerekiyordu. En doğrusunu yaptık.
Evet, şu anlık doğru bir karar verdik hocam. Benim sözüm buna değil zaten. "Kardeş ülke İsrail, dost ülke İsrail" benzeri yorumlar yapmanın saçma olduğunu dile getirmeye çalıştım.
İşimize yaradıktan sonra dostluk biter.
Güzel yorum. Tam olarak almak istediğim cevap. 🙂

"Kardeş ülke İsrail, dost ülke İsrail" benzeri yorumlar yapmanın saçma olduğunu dile getirmeye çalıştım.
Onları takmayın. Erdoğan kiminle görüşse onun tarafını tutan aciz varlıklar olurlar genellikle. Erdoğan yarın gidip Kongo Cumhuriyeti ile görüşse "Kongo ❤️ Türkiye" falan yazmaya başlarlar. Malum, ülkemizdeki vatandaşlarımızın bir çoğu abartmayı seviyor.

Evet, şu anlık doğru bir karar verdik hocam. Benim sözüm buna değil zaten. "Kardeş ülke İsrail, dost ülke İsrail" benzeri yorumlar yapmanın saçma olduğunu dile getirmeye çalıştım.
Her ülke için saçma bir davranış zaten bu. Azerbaycan halkıyla her ne kadar samimi de olsak hiçbir zaman ben "kardeş" ülke demeyi uygun bulmuyorum. Bir gün gelir çıkarlar çakışır, o zaman ne olacak? Ülkelerin "kardeşleri" olmaz, en fazla "dost" dedikleri güvendikleri ülkeler olur ki bunlara da öyle insan gibi güvenilmez.

(Azerbaycan sadece bir örnek. Halkın sevgisiyle devlet işlerini karıştırmayın.)

Onları takmayın. Malum, ülkemizdeki vatandaşlarımızın birçoğu abartmayı seviyor.
Çok haklısınız hocam. Ülkenin özellikle genç nüfusu İsrail'e nedenini anlayamadığım bir sevgi besliyor. Bu işlerin çıkarlara göre ilerlediğinden haberleri yok, duygusal gözle bakıyorlar. 😃

Çok haklısınız hocam. Ülkenin özellikle genç nüfusu İsrail'e nedenini anlayamadığım bir sevgi besliyor. Bu işlerin çıkarlara göre ilerlediğinden haberleri yok, duygusal gözle bakıyorlar. 😃
Arapları sevmedikleri için İsrail'e karşı bir sempati duyuyorlardır. Araplar yerine ben de İsrail'i seçerim ama fanatik olmanın bir anlamı yok.

Geri
Yukarı