Türkiye Kart en kısa süre içerisinde kullanıma sunulacak

PTT, bir hazırlığa girişti ve bu hazırlıkta da tüm şehirlerde geçerli olacak olan bir toplu taşıma kartı çıkaracak.

Ayrıca birçok belediye ile de anlaşma yapıldığı da bildirildi.

Bu kart ne işe yarayacak?
Bu kart sayesinde her ilde geçerli olacak olan bir toplu taşıma kartı edinebileceğiz. Örneğin, kartı Mersin'den aldınız. Bu kartla istediğiniz her ildeki toplu taşımaya binebileceksiniz. O ilin kendine özel kartını çıkarmanıza gerek kalmayacak.

Bence güzel olmuş, kart çıkarmakla da uğraşılmaz. Tek bir kartla tüm Türkiye'de geçerli olacak olan bir toplu taşıma kartımız olacak.

Son düzenleme:
Asıl saçma olan her ilin kendine özel kartı olmasıydı. Böylesi güzel. 👍 Hazır yeni bir kart geliyorken MC ve Visa kart destekleyen il ve otobüs vb. araçların artması ümidiyle.

Yıllardır gelmesi gereken bir şeydi. Her il kendi tarifesini uygulayacağını düşünüyorum. Ama alacak mıyım bilmiyorum. Zaten 4 büyük ilin kartına sahibim. (Antalya,İzmir,İstanbul,Ankara) Her il için aynı fiyat yapılır ve hesaplı olursa geçebilirim.

@EgeT, her için aynı fiyat yapacaklarını sanmıyorum. Büyük ihtimalle onu belediyelere bırakırlar.
Her ilde büyük ihtimalle farklı olur . Olması da gerekir . Çünkü her şehirde satılan yakıt fiyatları farklı , hat uzunlukları farklı . Belediyelerin belirlemesi iyi olur , ama bir en yüksek fiyat belirlense fena olmaz . Şuan mezun bir öğrenciyim , bu ayın ortalarında kart vizem bitiyor ve 4TL civarında otobüse para vermek çok paraymış gibi geliyor . Biraz düşürülse hiç fena olmaz .

@EgeT, yani bence de. Geliş gidip ₺8 fazla. Ancak belediyelere bir şey de söyleyemiyorum. Benzine çok zam geldi çünkü.

Belediye araçlarına vergisiz benzin verilsin ya da düşük oranda vergi alınsa her şey güzel olabilir. Bir de şimdi yeni kart için de para isterler. Bir turda oraya para vereceğiz ona uğraşacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı