Türkiye kayıtlı Poco X3 Pro'da Bootloader sonrası IMEI kaydı gitti

Efe Karakaya

Hectopat
Yer
Elazığ/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, elimde TR cihazı X3 Pro var ve aylardır kullanıyorum. X3 Pro'ya sundukları son sürümde birçok hata vardı diye Bootloader kilidini açıp MIUI 13'ten MIUI 14.0.2 global sürümü kurdum. Daha dün can sıkıntısından e-Devlet üzerinden IMEI sorgusu yaptım ve cihazın TR olduğundan emin oldum herhangi bir problem yoktu. Fakat az önce SMS geldi cihazınızın IMEI kaydı yapılmamıştır ve 120 gün içerisinde kapatılacaktır diye. e-Devlet üzerinden IMEI adresimi girince " kaydı yapılmamış cihaz" olarak gözüküyor ve Note 11 Pro olarak adlandırılmış. Ne yapacağım herhangi bir çözümü yok mu?

Merhaba, elimde TR cihazı X3 Pro var ve aylardır kullanıyorum. X3 Pro'ya sundukları son sürümde birçok hata vardı diye Bootloader kilidini açıp MIUI 13'ten MIUI 14.0.2 global sürümü kurdum. Daha dün can sıkıntısından e-Devlet üzerinden IMEI sorgusu yaptım ve cihazın TR olduğundan emin oldum herhangi bir problem yoktu. Fakat az önce SMS geldi cihazınızın IMEI kaydı yapılmamıştır ve 120 gün içerisinde kapatılacaktır diye. e-Devlet üzerinden IMEI adresimi girince " kaydı yapılmamış cihaz" olarak gözüküyor ve Note 11 Pro olarak adlandırılmış. Ne yapacağım herhangi bir çözümü yok mu?
Kutu üzerindeki imei ile *#06# yapınca çıkan imei birbirini tutmuyor mu? İmei silinmesi durumunda o kodu girince hiçbir sayı çıkmaz çünkü.

Hocam ilk olarak bootloader kilidini kapatmanızı istiyorum. Ardından garantiye vermeniz mantıklı olucaktır. Aynı durumu komşum yaşamıştı şansa o anda da IMEI çalmışlar diye olmuştu. En baştan güzel bir şekilde düzeltip yeniden gönderdiler telefonu.

Geçmiş olsun Bootloader kilidi açıldıktan sonra telefonun garantisi gidiyor
Geri kapanabiliyor hocam. Yani garantiye alabiliyor yeniden.

Geçmiş olsun Bootloader kilidi açıldıktan sonra telefonun garantisi gidiyor.
Kitleyince de geri geliyor 🤓
Cihazın kutu faturası var mı? Bootloader kapatıp garantiye yollayın.

Kutu üzerindeki imei ile *#06# yapınca çıkan imei birbirini tutmuyor mu? İmei silinmesi durumunda o kodu girince hiçbir sayı çıkmaz çünkü.
Kod tutuyor herhangi bir sorun yok fakat kayıtsız yazıyor ve Note 11 Pro olarak görüyor.

Kitleyince de geri geliyor 🤓

Cihazın kutu faturası var mı? Bootloader kapatıp garantiye yollayın.
Garanti dışı şu an arka kapağını değiştim hay şansımı. Eski sürüme dönersem geri gelme ihtimali var mı çünkü bazı kişilerde düzelmiş.

TR olduğuna nasıl eminsiniz? TR cihazlarında IMEI işlemi direnç ile yapılıyor diye biliyorum. O yüzden gitmez. Asıl soru şu; niye IMEI gitti.

Hocam bak şöyle söyleyeyim sana. MIUI 13 13.0.8 sürümü yüklüydü. Saçma kasmalar yaratıyordu diye global sürüm 14.0.2 yükledim. Sanırım TR cihazına global ROM yükleyince yurt dışı olarak algılamaya başlıyor sistem cihazı. Şimdi MIUI 14 14.0.1 TR sürüm yükledim ve cihazımı yine TR olarak görmeye başladı. Türkiye olan cihaza global sürüm ROM vb. atılmaması gerekiyor yani bunu anladım. Cihaz yurt dışı cihazı olsa fark etmez fakat TR de maalesef böyle saçma bir durum yaşanıyor.

Geri
Yukarı