Türkiye merkez bankası deprem sonrası doları frenlemek için 7 milyar dolar harcadı

goldmanck

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 10 21 H1 İşletim Sistemi // İntel İ5 9400F İşlemci // 32 GB RAM // GTX 3060 Ekran Kartı // TUF Gaming VG27AQ1A G-SYNC Compatible Oyuncu Monitörü – 27 inç WQHD // Seagate Expansion STEA1000400 1TB 2.5 inç Usb 3.0 Taşınabilir Harddisk Siyah Xtrike Me GM-203 RGB Oyuncu Mouse
Türkiye merkez bankası, depremlerden sonra Türk lirası'nın değerini sabit tutmak için rezervlerden 7 milyar dolar harcadı. (reuters) Kaynak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Bu konuyu açmadan hemen 1 konu önce merkez bankasının faiz düşürdüğünü sizlere haber vermiştim. 🤔? Diyorum sadece.

Hocam bu hükümetin faiz ile derdi ne? Neden faizi düşürüyorlar ellerine ne geçiyor?
Ekonomik politikalarını bende beğenmiyorum. Depremden sonra da piyasaları kapatmayarak birilerini zengin ettiler yine.
Düzensiz para basımı gibi uygulamalar devam ederse 1930 Almanya'sı gibi el arabalarıyla para taşırız.

Yatırımları arttırmak amaçlı ama bir bakımdan da siyasi yönü var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önümüzdeki ay başı büyük ihtimalle kredi kart faizleri %1.32 olur. Pek istediğim rakam değil ama sorun değil, nakit avansa devam. Doları baskılamaya devam etsinler, hazır imkanım varken boldan boldan topluyorum. 1 Dolar 1.500 Lübnan lirasına eşitken 2 gün sonra 1 dolar 15.000 Lübnan lirasına eşit oldu, bizde bu günleri görebiliriz. Günü geldiğinde ise o çok vatanseverler, sattıkları dolarları ya da dolara endeksli ziynetleri geri alabilecekler mi çok merak ediyorum. :)

Bu konulardan çok anlamıyorum. TL'nin değerini düşürmemek için 7 Milyar Dolar harcıyorlar ama bu parayı tam olarak nereye yatırıyorlar? Söylenenlere göre Türk medyasında bu haber yayılmamış ama yurt dışında yayılmış. Bunu yurt dışındakiler nereden biliyor?

Aydınlatırsanız sevinirim.

Geri
Yukarı