Türkiye merkez bankası deprem sonrası doları frenlemek için 7 milyar dolar harcadı

Hocam doları elden mi alıyorsunuz veya herhangi bir bankadan mı?

Merkez bankasının kendi sitesinde veriler var oradan kontrol ediliyor. Yurt içinde yayılmaz çünkü çoğu medya hükümete bağlı.

2023'te dolar 22TL olacak diye bir vaatleri vardı. Şimdi 22 olursa ilerde daha çok olur diye önlem alıyorlardır.

Seçim yaklaşıyor. Yine piyasaya para sürerler. Yakın vadede duvara toslayabilirsin eğer nakite ihtiyacın olursa.

Seçim yaklaşıyor. Yine piyasaya para sürerler. Yakın vadede duvara toslayabilirsin eğer nakite ihtiyacın olursa.
Para basmak eşittir enflasyon. Eğer öyle bir hata yapıp enflasyonun çıkmasına sebep olurlar ise benim çok çok işime gelir. Nakit konusunda ise hiçbir sıkıntım yok altın kolaylıkla nakite çevirilebiliyor. O da olmadı 1 hafta geç alırım paramı Amerikan borsalarındaki yatırımlarımdan satış yaparım.

Hayır hocam para basmak enfasyon haklısınız benim dediğim borç alıp piyasaya döviz sokmak.

Bilmediğimden soruyorum bu işlem neye yarıyor? Maalesef ekonomi bilgim 0
Oynaklık ticareti etkiliyor. Ve dolar talebi artınca piyasadaki arzı düşüyor. Yani bir tüccarın anlık fiyat değiştirmeyle uğraşmaması ve ithalatını sürdürebilmesi için dolar bulması lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…