Türkiye neden diğer Avrupa ülkeleri kadar iyi değil?

Sorduğun sorunun cevabını kendin veriyorsun. 😀
Daha kötüsü olabilirdik diye diye en kötüye doğru gidiyoruz.
Adam yalış bir şey demiyor. Sadece halimize şükür deseydi haklısınız derdim ama kendinden altınakine bakıp yine şükür diyor ama aynı zamanda da durumun vahim olduğunun da farkında olduğu için daha iyisi olmalı diyor.

İslam'ın etkisi var. Demokrat Parti dönemine ve gelmeden önceki din ile ilgili söylemlerine bakabilirsiniz. Adnan Menderes'in çok büyük bir etkisi var Türkiye'nin bu halde olmasının nedeni olarak.

Baştaki adam ve Suriyeli din kardeşlerini yollarsak ve sınırlarımızı canla başla koruyacak duruma geldiğimizde işte o zaman bunları daha rahat konuşuruz belki Avrupa ülkesine bile iyi bir aday oluruz ama bunlar gitmediği sürece imkansız.

Şükreden adam sadece yerinde sayıklar.
Benim felsefem bu.

Bizim ülkemizde din ve şükür adı altında mallaştırıldı ve "kıskanma, imrenme" gibi huyları yok edildi. Buda "neden kötüyüm" demesini engelledi. Eee... Tabi.
Herif sesini çıkarmıyor, çaldıkça çal.

Geri kafalı olup bizden çalan adama halen başta tutugmuz ve her şeye dini katığmız için bu ülkede illa Müslüman olmak zorundasın yoksa sana karsı bir ön yargı oluyor bunun yüzünden dinden soğdum bir şeye inanmıyorum artık.

Son düzenleme:

Türkiye neden diğer Avrupa ülkeleri kadar iyi değil?​

Sorunun cevabı içinde zaten..Avrupa ülkeleri kadar iyi olmak demek yolsuzluk* yapamamak
demek,Hırsızlık* yapamamak demek,Bir şeylerin üstünü örtememek* demek vb..Niye baştakiler istesin ki bu kadar iyi olmayı :) ..

Öncelikle tanrıya yaratıcıya inanan inançlı birisi olarak başlamak istiyorum şimdi Türkiye Orta Doğu'da yer alıyor ve Orta Doğu petrol ve yer altı olarak çok çok zengin ve emperyalistlerin hedefi Afganistan ve İran'da başa getirdikleri kukla yönetimler ile bölgeyi bir güzel sömürürüyorlar din adı altında fakat burada suçlu olan din değil insanlar dinler kusursuzdur insanlar onları istediği gibi yorumlayıp kullanır Avrupa'da zamanına bu meseleyi yaşadı katolik klisesi halkı sömürdü ama onlar reformla işi çözdü İslam ülkelerinde ise reform olmadığı için halk aydınlanamadı ayrıca Türkiye cumhuriyeti henüz 100 yıllık bir ülke daha öncesine 600 yıllık halifelikle yönetildi yani halk alışmıştı artık halifeliğe 600 yıl nere 100 yıl nere Atatürk cumhuriyeti ilan ettiğinde halk ne dedi Atatürk'e ey paşam orada bir dur tamam bağımsızlığı aldık kazandık ama bizim şeriatımıza halifeliğimize dokunma dedi yani kısaca Türk halkı hala daha 600 yıllık halifeliğin Osmanlı'nın etkisinden çıkmış değil ve hala daha cumhuriyete karşı olan kesim çok fazla din dedikleri zaman kesim şahlanıyor adeta bunlar yüzünden Türkiye bu halde.

Baştaki adam ve Suriyeli din kardeşlerini yollarsak ve sınırlarımızı canla başla koruyacak duruma geldiğimizde işte o zaman bunları daha rahat konuşuruz belki Avrupa ülkesine bile iyi bir aday oluruz ama bunlar gitmediği sürece imkansız.
Hocam mülteci sorunu tamam iyi değil ama ülkenin insanı da bozuk.
Aslında böyle şeyler fırsat.
Onları düşük ücretle çalıştıran paragözleri falan tespit edip onları da şutlamak gerekiyor.
Ve evet onlar din kardeşimiz ama camide kaç tane Suri görüyorsun? Cuma namazında mesela?
Adam cumaya bile gelmiyorsa bunu din kardeşi adı altında almamalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı