Türkiye Somali'nin IMF borcunu ödeme kararı aldı

Devlet başkasını sömürmek yerine kendi halkını sömürüyor.

Bu forumda da ırkçılar varmış.
Ha bu arada, halkımız bu durumdayken yapılan yardımı savunduğum anlaşılmasın.

Devlet başkasını sömürmek yerine kendi halkını sömürüyor.
Hocam, sorunlar var mı ? elbette var. Ben burada açılan konu başlığına istifaden bir şey yazdım. Yani oradan başka bir yere çekebilir miydim ? tabii ki, çok kolay. Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir yatırım olarak gördüm. Hükümet değişir, siyasetçiler gider.

Evet, vergi yükü, doviz kurları halkın belini kırıyor, doğru. İnsanlar mutsuz, ama başka bir yerde bahsedilebilir bence bu tarz şeyler. İnsanların hükümete olan nefretini burada başka bir ülke ile dalga geçerek kusması beni rahatsız etti mesela.

Aslında olaya farklı açıdan da bakmak gerekir. Evet ülkemizin durumu pek iç açıcı değil hala diğer ülkeler gibi zengin konumuna gelemedik fakat insani yanımız da olmalı. Belki bizim son model telefon alacak paramız yok ama o insanların ekmek alacak paraları yok. Biz iyilik meleği değiliz fakat zaten boşa harcanan paralar varken biraz da araya iyilik sıkıştırmakta fayda. Siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama benim inancımda mazluma yardım eden illa ki bir yerden karşılığı bulur. Üst mevkidekilerin yediği paradan biraz da garibanlar faydalansın.

Dosya Ekleri

• 97074.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 38
Bu doğru muydu ya ilk gördüğümde şaka zannetmiştim.

Saçma bir benzetme olacak ama Türkiye Mesih gibi davranıyor. Dış politikada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…