Türkiye TL yerine dolar kullansaydı ne olurdu?

Adam ünlem koymuş.
Görmedim.
Türk Doları olsaydı sadece adı değişirdi. Amerikan doları kullanmamız da olanaksız gibi. Zaten para birimi bir ülkenin bağımsızlık simgelerinden biridir. Eğer Avrupa Birliği'ne girip Euro kullansak bile bu ekonomistlerle işin sonu iyi değil.

Bizden bin kat kötü halde değiller. Aşağı yukarı bizimle aynılar hatta bu istikrar ile biz daha kötü olacağız yakında.
Biz onlarda az olsada daha iyiyiz ama bende senin gibi düşünüyorum yakında onlardan daha kötü olabiliriz.

Çoğu yorumun aksine ben sokaklar günde 1-2 dolar kazanabilmek için sabahtan akşama kadar çalışacağımızı düşünüyorum sonuçta dolar kullanırsak bu ülkemizin dolar basabilir olduğu anlamına gelmiyor.

Eğer yeni bir dolar biriminden bahsediyorsanız, paramız Zimbabwe doların dan farkı kalmazdı. Ha yok direk Amerikan dolarına geçeceksek bizi büyük bir ekonomik kriz bekler. Ama doğrudan amerikan parası kullanmak o ülkenin ekonomisi ni güçlendirmez, örnek veriyorum 2300 lira maaş ile 1000 tane simit alabiliyorsan ... Dolar maaş ile alabileceğin simit sayısı yine aynı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı