Türkiye ve Azerbaycan neden kardeş?

Her ne kadar kardeştir desek te Azerbaycan polisinin Türk'ü yolda yakaladığı an rüşveti almadan bırakmadığı bilinen bir gerçektir.

Bu sorunun cevabı oldukça göreceli.

Kültürel bağlar ve dillerin çok benzemesi sebebiyle Azerbaycan halkı ile ilişkilerimiz diğer ülke vatandaşlarına göre daha derin. Fakat devletlere kardeş demenin doğru olduğunu düşünmüyorum, zira devletler kendi çıkarlarına göre hareket ederler.
Azerbaycanlılar nasıl Türk oluyor?
Azerbaycanlılar Türk değil, Türkidir. Türk kavramı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını temsil eder. Diğer halklar (Azerbaycanlılar, Kazaklar vb.) Türki (Turkic) olarak adlandırılır.

Bu sorunun cevabı oldukça göreceli.

Kültürel bağlar ve dillerin çok benzemesi nedeniyle Azerbaycan halkı ile ilişkilerimiz diğer ülke vatandaşlarına göre daha derin. Fakat devletlere kardeş demenin doğru olduğunu düşünmüyorum zira devletler kendi çıkarlarına göre hareket ederler.

Azerbaycanlılar Türk değil, Türkidir. Türk kavramı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını temsil eder. Diğer halklar (Azerbaycanlılar, Kazaklar vb.) Türki (Turkic) olarak adlandırılır.
Türki ne demek?

Türki ne demek?
Bu haritadaki halkların genel adı.
Map-TurkicLanguages.png

Türkler çünkü bazı kişiler yok azerbaycanlılar ya da azeriler Türk değiller demişler bal gibi de Türkler hatta Anadolu türklerinden daha da Türkler zamanın da aynı ülkedeydik göçle dağıldık Kazakistan Kırgızistan Türkmenistan türkistan Azerbaycan Türkiye gibi ülkeler kuruldu hepsi türktür. Senin onlardan bir değişik yanın yok ya da onlardan daha Türk değilsin hatta onlar senden daha Türk Osmanlı zamanın da çok Kürt Arap tarzı kişilerle Anadolu türkleri melezlendi. Ki en rahatsız olduğum şey Anadolu türklerinin Azerbaycan gibi Türk ülkelerine kardeşimizler ama türklerden haz etmiyorlar diyorlar tamamen zır cahil bunlar hepimiz aynı ırktanız ne kardeşi? Siz de türksünüz ben de türküm bir değişik yanımız yok ki kardeş diye isim koyalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı