Türkiye'de 2.4 GHz mi daha çok kullanılıyor, 5 GHz mi?

Benim modem 5 GHz destekliyordu ve 2.4 ile 5 aynı anda veriyordu farklı Wi-Fi isimleri ile ancak çok sık kopmalar olduğu için desteği aradım. İki sinyal birbiriyle çakışıyor tarzı bir şey söyledi modem arayüzünden 5 GHz kapatınca düzelir dedi düzeldi gerçekten. Zaten 2.4 olanı kullanıyorduk Wi-Fi için.
Bende ikisi de var çakışma olmuyor. Sağlayıcı hangi firma?

Bende ikisi de var çakışma olmuyor. Sağlayıcı hangi firma?
Superonline. Zaten saçma geldi yıllardır 5 GHz ile 2.4 GHz aynı anda kullanıyordum böyle bir şey yoktu. Ancak modeme sürekli firmware güncellemeleri geliyor dediler. Güncelleme ile ortaya çıkan bir sorun olabilir.

5 GHz kullanıyordum ama evdeki telefonlardan biri nedense algılayamamaya başladığı için 2.4 GHz'e düşürdüm.

Mümkün oldukça 5 GHz kullanıyorum. 2.4 bağlantısına geçtiğimde direkt fark ediliyor yavaşlama.

2.4 GHz daha yaygın kullanılıyor doğal olarak, çünkü 5 GHz diğerine göre yeni bir teknoloji ve çoğu cihaz bu ağı görmüyor bile. Ben evde ikisini de kullanıyorum. Ek olarak 2.4 GHz daha uzun mesafeden çekiyor.

Çoğu kişinin modemi eski olduğu için bence en yaygın olanı 2.4 GHz'dir. Ben genelde 5 GHz kullanıyorum, kablosuz kulaklıklarımla çakışmaması için.

Yeni konular

Geri
Yukarı