Türkiye'de 3 günlük yas ilan edildi

Framboğaz

Decipat
Daha fazla  
Sorunların baş kaynağı, yerinde duramayan, bir örgüte sahiplik yapan mağdur edebiyatıyla bugünlere kadar başka devletlerin milletlerinin duygularını sömürerek içini sıyırmış olan 1970'den bu yana bazı örgütlerin eğitimini üstlenmiş, yaşanmamış ermeni soykırımını yaşanmış kabul etmiş ve en önemlisi Türklerin aleyhine gelerek 1.Dünya savaşında sürdürdükleri hainliği asırlardır sürdürmüş bir ulusa yas gösterilemez tahammül dahi edilemez. Mevki makam sahibi yalakalar kusura bakmasın lakin o 3 gün bana atalarım tarafından kabul görmez.

Bu konuda Filistin halkının da suçu var, hak ettiklerini yaşıyor olabilirler. Halkın içerideki terör oluşumuna karşı ayaklanmaması zaten teröre sahip çıktıklarının bir göstergesi. Mevcut hükümet ise sadece onları desteklemediğini söylüyor fakat buna karşı hiçbir şey yapmıyor. En kötü halkını güvenli bir bölgeye toplayıp gerekirse düşmanın ile işbirliği yaparsın ve içindeki düşmanı yok edersin. Hastane bombalandıktan sonra halkın aklı yerine gelmeye başlamış olmalı ki millet sokağa döküldü ve bir ayaklanma başlangıcı yaşadılar. İki tarafı da savunmuyorum, biri kafasızlığını biri barbarlığını konuşturuyor. Burada iki taraf piyon görevi görüyor, onları yönetenler nabız ölçüyor o kadar.

Bugün Kuzey Irak'ta, Suriye'de terör bölgelerinde siviller bulunsa ve oradan ayrılmasalar, onlara müdahale etmez miydik! Etsek ve arada ölen siviller olsa biz de aynı damgayı yiyeceğiz. Ülkelerindeki terör örgütü bizim başımıza dert olsun ve onlarla birlikte yaşasınlar, ama biz teröre saldırırken ölen siviller için biz suçlu olalım. Masum rolünü de onlar oynasın.

Bence gerek yoktu. Sözde "din kardeşimiz" filistin bizi ne zaman düşünmüş acaba?

Bana kalırsa bu yas gününü aşırı muhafazakarların öfkelerini dindirmek ve Arap ülkelerine daha da yakın olmak için ilan edildi başta Türk olmayınca ne kadar karşı gelinse nafile.

Yas ilan edilince ne oluyor şimdi? 3 gün boyunca ülkecek oturup ağlıyor muyuz?

Bu konuda filistin halkının da suçu var, hak ettiklerini yaşıyor olabilirler. Halkın içerideki terör oluşumuna karşı ayaklanmaması zaten teröre sahip çıktıklarının bir göstergesi. Mevcut hükümet ise sadece onları desteklemediğini söylüyor fakat buna karşı hiçbir şey yapmıyor. En kötü halkını güvenli bir bölgeye toplayıp gerekirse düşmanın ile iş birliği yaparsın ve içindeki düşmanı yok edersin. Hastane bombalandıktan sonra halkın aklı yerine gelmeye başlamış olmalı ki millet sokağa döküldü ve bir ayaklanma başlangıcı yaşadılar. İki tarafı da savunmuyorum, biri kafasızlığını biri barbarlığını konuşturuyor. Burada iki taraf piyon görevi görüyor, onları yönetenler nabız ölçüyor o kadar.

Bugün kuzey Irak'ta, Suriye'de terör bölgelerinde siviller bulunsa ve oradan ayrılmasalar, onlara müdahale etmez miydik! Etsek ve arada ölen siviller olsa biz de aynı damgayı yiyeceğiz. Ülkelerindeki terör örgütü bizim başımıza dert olsun ve onlarla birlikte yaşasınlar, ama biz teröre saldırırken ölen siviller için biz suçlu olalım. Masum rolünü de onlar oynasın.

Dedeler hayırsız olunca torunlarında ardı kalır yanı olmaz tabii ki. Nesil ve onur meselesi olarak bakarım ben buna.

Bu konuda filistin halkının da suçu var, hak ettiklerini yaşıyor olabilirler. Halkın içerideki terör oluşumuna karşı ayaklanmaması zaten teröre sahip çıktıklarının bir göstergesi. Mevcut hükümet ise sadece onları desteklemediğini söylüyor fakat buna karşı hiçbir şey yapmıyor. En kötü halkını güvenli bir bölgeye toplayıp gerekirse düşmanın ile iş birliği yaparsın ve içindeki düşmanı yok edersin. Hastane bombalandıktan sonra halkın aklı yerine gelmeye başlamış olmalı ki millet sokağa döküldü ve bir ayaklanma başlangıcı yaşadılar. İki tarafı da savunmuyorum, biri kafasızlığını biri barbarlığını konuşturuyor. Burada iki taraf piyon görevi görüyor, onları yönetenler nabız ölçüyor o kadar.

Bugün kuzey Irak'ta, Suriye'de terör bölgelerinde siviller bulunsa ve oradan ayrılmasalar, onlara müdahale etmez miydik! Etsek ve arada ölen siviller olsa biz de aynı damgayı yiyeceğiz. Ülkelerindeki terör örgütü bizim başımıza dert olsun ve onlarla birlikte yaşasınlar, ama biz teröre saldırırken ölen siviller için biz suçlu olalım. Masum rolünü de onlar oynasın.

Merak etme yakında İngiltere onlara yardım eder. Zamanında İngiliz'ler ile anlaşma yapıp isyan çıkartan onlar değil miydi?

Son düzenleme:
Yas ilan edilince ne oluyor şimdi? 3 gün boyunca ülkecek oturup ağlıyor muyuz?
29 Ekimin gelişini önceden kutlamaktan başka çare bırakmıyorlar. Milli bayram kutlar edasıyla davranılmalı 3 gün boyunca onlar şeriatın sarmalına alınmış ağlarken biz Cumhuriyetin ışığında tebessümümüzü dışarı vururuz aga yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı