Türkiyede altın kolye takılır mı?

Çoğu kişi takılmaz seni döverler diyorlar. Bir şeyler tahmin edebiliyorum ama asıl sebep nedir?
Ara sokaklarda ağzınızı burnunuzu kırıp çalarlar neye uğradığınızı şaşırırsınız. Bu bir ihtimal.
İkinci ihtimal görgüsüze bak insanlar açlık çekerken bu ne takıyor şunu bir dövelim de aklı başına gelsin.
Üçüncü ihtimal ülkeyi şeriatla yönetilen ülke sanıp altın erkeğe haram, Türkiye bunlar yüzünden böyle diyip öldürebilirler.
Pek örnek olmaz belki ama Menemen olayı.
Neden petrol zengini Araplar yürüyen altın külçesi o zaman? Değil demek ki. Ayrıca neden olsun? Sadece bir metal.
Hz.Muhammed'in Hadisi var. "Altın ve ipek ümmetimin erkeklerine haram, kadınlarına helaldir." böyle söylüyor. Araplar müslümanız diye geçiniyorlar da sorsan besmele çekmeyi bilmiyorlardır.

Hz.Muhammed'in Hadisi var. "Altın ve ipek ümmetimin erkeklerine haram, kadınlarına helaldir." böyle söylüyor. Araplar müslümanız diye geçiniyorlar da sorsan besmele çekmeyi bilmiyorlardır.
E bizimkiler de müslümanız diye geçiniyor. Çalarım, kazıklarım ama namaz kılıyorum Türkiye'nin özeti. Ayrıca mantıklı bir sebebi yoksa yok hükmündedir benim için.

E bizimkiler de müslümanız diye geçiniyor. Çalarım, kazıklarım ama namaz kılıyorum Türkiye'nin özeti. Ayrıca mantıklı bir sebebi yoksa yok hükmündedir benim için.
Haklısın. Ben bile müslümanım diye geçiniyorum. Aslında elimden geldiğince uyuyorum ama neyse.
Saygı duyarım.

Geri
Yukarı