Türkiye'de bazı sporların yeterince değer görmemesi

Mete KARATAŞ

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gece vakti aklıma geldi, bir de sizlere danışayım dedim. Sizce bu durum neden böyle, insanlar neden bir türlü futboldan vazgeçemiyorlar (basketbola olan ilgi de hiç fena değil şu sıralar) da motorsporları, tenis, voleybol değer görmüyor? Bu yalnızca izleyici olarak değil, yetiştirilme olarak da böyle. Örneğin bir sürü Türk futbolcu oldu ancak birçoğunun halini gördük.

Eline top alan ve dayısı olan futbolcu zaten. Çok yetenekli adamları futbola küstürüyorlar. Değer görmeme nedeni ise; benim fikrim, beden eğitimi derslerinde çocukların eline "Alın oğlum şu topu, gidin top oynayın, beni yormayın" diyen öğretmenlerde de suç olabilir. Ben mahallede büyümüş bir çocuk olarak hiç tenis oynayan veya voleybol oynayan ortama görmedim, basket ve voleybol biraz daha park çevrelerine kurulan sahalarda oynanıyor ama mahallesinde saha olmayanlar ise futbola devam ediyor, nedeni ise basit kurulan sahalar, 4 taş ile 2 kale kurulup oynanıyor.

Biraz da elimizde olmayan sebeplerden, göremediğimiz spor türleri var. Liseye geçmeden önce bocce diye bir oyun/spor bilmiyordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı