Türkiye'de dini inançların oranı nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

goodpat

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-10400F
Ekran Kartı : Nvidia GeForce RTX 2060
Ana Kart : Gigabyte H410M H V3
Türkiye'deki din oranları şu anda ne durumda gerçekten merak ediyorum. Gençlerin çoğusu agnostik veya ateist olmuş gibi görünüyor. Tahmin veya resmi kaynağınız varsa açıklayabilir misiniz?

Ekran görüntüsü 2024-05-18 162630.png

Türkiye'deki din oranları şu anda ne durumda gerçekten merak ediyorum. Gençlerin çoğusu agnostik veya ateist olmuş gibi görünüyor. Tahmin veya resmi kaynağınız varsa açıklayabilir misiniz?

%50 Ateist, Deist ve Agnostik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oran vermek doğru değil Kimse kimseye senin dinin nedir? Bunu kayıt edelim gibi bir şey sormuyor. Ama daha ateist, daha deist bir nesil geldiğini düşünüyorum.

Zaten toplum olarak dünya olarak dini doğru anlayan insanlar değiliz.

Tam oran veremeyiz yani çünkü daha doğarken bile kimliğe İslam diye yazarlardı eskiden o yüzden çoğunluk Müslüman görünüyor ama çoğu genç inanmıyor artık. Bu gençlerin de %80'i hayatında eline kutsal kitap almamış insanlar oluyor çünkü sosyal medya yüzünden ateist takılıyorlar. Gerçekten araştırıp inanmayan Türkiye'de bence çok azdır.

Bu oran cok belirsiz her gun her saat bir sürü kisi dinlerden kopuyor. Tek diyebileceğim şey hukumetin yayinladigi gibi %99 oranlarda Müslüman degil en fazla %80 civarlarindadir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı