Türkiye'de eğlenmek neden çok pahalı?

50 lirayı bozdurunca nasıl tükendiğini anlamıyorum ben. Sadece dışarı çıkıyorum ve kafadan 80-100 lira gidiyor 3-4 saat içinde. Bir kafeye gidip bir kahve söyleyince, marketten iki üç parça abur cubur alınca veya dışardan yemek söyleyince bitiyor para. Paramız çok değersiz bunu anlayabiliyoruz açıkcası. Markete gidince aldığım 2 poşet eşyaya 200-250 lira bayılınca bunu daha çok anlıyorum. Şu an geçim sıkıntısı yaşayan herkesin halen iktidar partiye oy vereceğini söylemesi var birde. Bu ülke hem ekonomik olarak, hem eğitim seviyesi olarak yerlerde.

Eğlenceden önce bakılacak daha önemli konular var. Yaşam maliyeti. Çoğu kişi neredeyse kaşar peynir ya da tereyağ yemeyili uzun zaman olmuştur.

Bir mekanik klavye alayım dedim 300TL'ye ve inanın bulamadim.

Geçen yaz 230₺'a aldığım RAM'in fiyatına bugün baktim almak için ne kadar 500₺.

Milletin gecen sene ucuz diye konuştuğu 150₺ olan mouse bakiyorum 280₺ olmuş.

Yani inanın hiçbir şey almak istemiyorum o kadar değersizleştirildi ki paramız almaya vicdanım el vermiyor. Sadece bir klavye almak istiyorum 300TL. Az para mi yahu soruyorum size? Milletin çocuğu 30 birime aldigi şeyi ben burada 500'e almaktan bıktım adalet mi? Bunu soruyorum size.
Olsun, bizim de Allah'ımız var.
Bu kafadan dolayı.

Bir mekanik klavye alayım dedim 300TL'ye ve inanın bulamadim.

Geçen yaz 230₺'a aldığım RAM'in fiyatına bugün baktim almak için ne kadar 500₺.

Milletin gecen sene ucuz diye konuştuğu 150₺ olan mouse bakiyorum 280₺ olmuş.

Yani inanın hiçbir şey almak istemiyorum o kadar değersizleştirildi ki paramız almaya vicdanım el vermiyor. Sadece bir klavye almak istiyorum 300TL. Az para mi yahu soruyorum size? Milletin çocuğu 30 birime aldigi şeyi ben burada 500'e almaktan bıktım adalet mi? Bunu soruyorum size.
Çare joseph stalin

Yapsınlar her şeyin fiyatını 10,000 TL. En azından artık alamayacağımızı biliriz. Her ay şuna para yetecek mi, buna para yetecek mi diye bakmaktan sıkıldım valla. Bir ay istediğin bir şeye para ayırsan, öbür ay iki katı zaten. Yapın her şeyi 10.000 TL kardeşim. Alamayacağımızı bilir daha da bakmayız en azından. Ulan kasa değiştireceğim yurt dışı fiyatı 80 dolar olan kasa 1.500 TL. Gece gece..

Yeni konular

Geri
Yukarı