Türkiye'de eve fiber nasıl çektirilir?

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Türkiye'de ISS'lere eve fiber nasıl çektirilir?
10 Megabit Download 600 kilobit upload almaktan bıktım artık.

Herkese selamlar. Ben Kaspersky Kullanıcısı. Eve kapandığımız pandemi günlerinde Türkiye'deki internet artık yetmemeye başladı. Bunun da nedenleri belli. Zaten ucu ucuna yetiyordu ve bu zamana kadar ucu ucuna yetmesiyle yetinip ya da bir gün düzeltilir deyip ses çıkartmıyordum.
Yol kapalı değil. Bina çürük değil. 15 yıldır Türk Telekom evde internet kullanıyoruz.
Yeter artık. Kimse internetin ne olduğunu bilmezken bizim evde internet ve bilgisayar vardı. 15 yıldır ayda onlarca lira ödüyoruz. Hani nerede altyapı düzeltme çalışmaları!
Yok kota, yok AKK, yok hız sınırlaması, yok upload düşüklüğü, yok yapılmayan altyapı çalışmaları, yok DSLAM kilidi. Yeter be!
Kesinlikle malzeme parası için bir lira ödemeyeceğim. Benim 15 yılda ayda onlarca lira ödediğim faturalar ne güne duruyor o zaman?
Daireye kadar eve fiber çalışması için ne yapmak lazım? TT il müdürlüğü başvuruyu bile kabul etmiyor. Boşuna yokuş. Bir faydası yok.
Covid zamanı imza toplatmak cinayettir.
Twitter'dan falan ikna edici olarak örneğin kime ne yazılmalı? Örnek metin hazırlar mısınız?
Kablo parasını vereceksem binlerce lira o zaman internet faturasından muaf tutsunlar.
Hızlı internetler dileğiyle.

Online başvuru yapabilirsiniz. TT il müdürlüğüne herkesin başvuru yapması lazım. Sizin yapmanız yeterli değil.

Ayrıca kabloların ve boruların parasını her türlü siz ödeyeceksiniz, artık bölüşerek falan halledersiniz belki.

Bir de bu işlem düşündüğünüzden çok daha yavaş olacak. :(

Sokakta fiber var ancak sizin binanızda mı yok sadece?

Eğer durum böyleyse site ya da bina yönetimi olarak masraflar karşılanıp başvuru yapılabilir.

Eğer ki sokakta da fiber yoksa maalesef yapacak çok bir şeyiniz yok. Başvurular da sonuçsuz kalır. Genelde hiç interneti olmayan sokaklara fiber döşüyorlar ya da çok ciddi talep olması lazım.

Sokakta fiber var ancak sizin binanızda mı yok sadece?
Sokakta fiber kablo var. Sokakta fiber hizmeti yok. Üstünde kocaman baz istasyonu olan santralden Türk Telekom mobil kullanılan telefondan speedtest yapınca anlık 150 Megabit bile gördüm.

Geri
Yukarı