Türkiye'de fiber neden 100 Mbps?

Arkadaşlar fiber kablolar 1000 Mbps hızlara çıkarken neden Türkiye'de genelde 100 Mbps hız veriyorlar. VDSL ile aynı neredeyse.
TurkNet 100TL'ye kendi altyapından 1Gbps hız satıyor. Turkcell 200Mbps satıyor.

TT'nin paketleri alternatif firmalarda açıklandı ama fiyatları el yakıyor. Satışa açıldı mı bilmiyorum.

Yani 100 Mbps üzeri kısa süre önce başladı diyebiliriz.

Arkadaşlar fiber kablolar 1000 Mbps hızlara çıkarken neden Türkiye'de genelde 100 Mbps hız veriyorlar. VDSL ile aynı neredeyse.

Bende hiç anlamış değilim VDSL kullanıyorum. Fiberin bir anlamı yok gibi bir şey bende.

1636572994717.png

Son düzenleme:
Kürekle al, kaşıkla ver mantığı. 4.5 yıl önce bana 200/20 Mbps veren servis sağlayıcı her yenileme döneminde benimle kavga ediyor 100'e düşürmek için. Operatörün üstüne, yetmiyor onun da üstüne kavga ede ede bağlatıyorum, taahhüt yenilemek için 2 saat uğraştırıyorlar. Sonuç olarak 2 defa taahhüt yeniledim 200/20 üzerinden.

Gbps interneti de her yere vermiyorlar. Gbps interneti geçtim soruyorum telefonda 4.5 yıl önce bana 200/20 interneti verdiniz, bu 4.5 yılda size verdiğimiz paraları nereye harcadınız da 100 verebiliyorsunuz bu bölgede diyorum. Cevap yok, tamamen keyfi. Kavga ede ede zorla yeniletmekten sıkıldım.

Kürekle al, kaşıkla ver mantığı. 4.5 yıl önce bana 200/20 Mbps veren servis sağlayıcı her yenileme döneminde benimle kavga ediyor 100'e düşürmek için. Operatörün üstüne, yetmiyor onun da üstüne kavga ede ede bağlatıyorum, taahhüt yenilemek için 2 saat uğraştırıyorlar. Sonuç olarak 2 defa taahhüt yeniledim 200/20 üzerinden.

Gbps interneti de her yere vermiyorlar. Gbps interneti geçtim soruyorum telefonda 4.5 yıl önce bana 200/20 interneti verdiniz, bu 4.5 yılda size verdiğimiz paraları nereye harcadınız da 100 verebiliyorsunuz bu bölgede diyorum. Cevap yok, tamamen keyfi.
Çok iyi hangi servis sağlayıcı kapısına dayanalım :)

Çok iyi hangi servis sağlayıcı kapısına dayanalım. :)
Vodafone Fiber.

İnternetten memnunum, download hızım 202-203 Mbps geliyor. Kesinti yılda 2-3 defa 5 dakika ancak oluyor ama Vodafone'da 2 şeyden hiç memnun değilim.

Hem müşteri hizmetlerine ulaşmak çok zor hem de 200/1000 gibi hızları neredeyse hiçbir yere vermiyorlar. 100'ü kaktırmaya çalışıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı