Türkiye'de fizik bölümü

DoubleClickDpR

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hedefim fizikçi olup akademik hayata sahip olmak. Bilgi verebilecek arkadaşları her türlü yorumu yazmanızı rica ediyorum. Düşündüğüm okul olarak ko.a kadar zorlayacağım ama iyi ihtimal Boğaziçi, normal ihtimalle Bilkent Üniversitede okurum diye tahmin ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye için pek tavsiye edilmeyen bir bölüm. Aslında benim de içimden geçen Yeditepe fizik okumakdı ama rehber öğretmenler caydırdılar.
Yurtdışında her halt yapabilirsin. Fizik oldukça geniş bir alandır.

Doğrusu fizik merakınız ve bununla ilgili kariyer düşünceniz güzel bir haber.

Zira ülkemizde şöyle bir durum söz konusu.

Türkiye'nin büyük jeologlarından Celal Şengör güzel yazmış:

Celal Şengör: Bir Toplumun Çöküşünü Üniversite Tercihlerinde İzlemek

Siz kendinize alanınızla ilgili enformasyon edinimi ve yabancı dil bakımından sürekli yatırım yapın.

Sonuçları da iyi olur diye tahmin ediyorum.

Yurt dışında da çalışabilirsiniz.

Siz kendinize alanınızla ilgili enformasyon edinimi ve yabancı dil bakımından sürekli yatırım yapın.

Yabancı dile oldukça yatkınlığım var fakat yurtdışına çıkmak ağızdan çıktığı kadar kolay mı? Örneğin yüksek lisans için kabul edildiğim (yada doktora) üniversitede kalıp araştırmalarda yer edinebilir miyim? Böyle bir yorum alıncada Türkiye'de hiç fizikçi yetişmedi de yetişmeye çalışanlar öldü açlıktan gibi geliyor :D Saolun yorumlarınız için.

Linkteki yazı çok iyiymiş bu arada

Çok seviyorsan oku ama notların yüksek olmalı. Yurt dışında bir dönem okuyabilirsen ERASMUS gibi iyi olur, kariyerin önemli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı