Çözüldü Türkiye'de geçerli olmayan Steam cüzdan kodunu kullanmanın bir yolu var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
MSI kampanyasından Steam cüzdan kodu aldım ancak etkinleştirmeye çalıştığım zaman hata alıyorum. Sonradan fark ettim ve kod kampanyasının yanında Türkiye, Rusya ve Arjantin'de geçerli değildir yazıyor. Bu kodu nasıl kullanabilirim?

Çözüm
Merhaba hocam, bunun çözümü düzgün bir VPN açıp Steam hesabınıza girmek.
Ardından mağaza konumunuzu ve para birimini o ülkeye göre ayarlamak.
Ardından 50centlik veya 1 dolarlık bir oyunu o seçtiğiniz ülke para birimi ile almak. Bu sayede Steam'a o bölgede bulunduğunuzu kantılamış oluyorsunuz ve Steam konumunuz değiştirmek istediğiniz ülke oluyor.
Ardından cüzdan kodunu ya da CD key'inizi kullanabilirsiniz.

Moderasyon bilgilendirmesi: Bu yöntem Steam Kullanım Şartlarına aykırıdır ve Steam hesabınızın kısıtlanmasıyla sonuçlanabilir.
Mümkün, aynı işlemleri VPN kapatıp yaparsanız mağazanız Türkiye olacaktır.

Mağaza Türkiye oldu. Alacağım ürün de TL fiyatına döndü. Ama satın almada hata veriyor. Steam ülkeni 3 ay sonra değiştirebilirsin diye.

Yukarıdaki yorumlarıma bakarsanız attığım SS'lerde oyunu aldıktan sonra dolar hesabına, ardından key ekledikten sonra tekrar mağazayı Türkiye'ye çevirdiğimi görebilirsiniz.

Mağazanızı değiştirmek için Steam destek ekibiniz ile iletişime geçin diyor.
Aldım oyunu iade ettim. Birkaç gün sonra deneyeceğim büyük ihtimal ile.

Mağaza Türkiye oldu. Alacağım üründe TL fiyatına döndü. Ama satın almada hata veriyor. Steam ülkeni 3 ay sonra değiştirebilirsin diye.

Mağazanızı değiştirmek için Steam destek ekibiniz ile iletişime geçin diyor.
Aldım oyunu iade ettim. Birkaç gün sonra deneyeceğim büyük ihtimal ile.

Benim dediğim doğruymuş yani bunu mu anlamalıyım?

Ödemeyi nasıl geçtiniz? Ben Rusya'ya bağlanıp almaya çalışıyorum ama ödemede hata veriyor.

Önce Almanya'ya geçtim VPN üzerinden. Sonra en ucuz oyunu seçtim tabii kart veren :) daha sonra 50 kuruş olana oyuna 5 TL çekti. Sonra kodu girince kabul etti. Geri dönmek içinde aynı önce seçmiş olduğun ülkenin para birimi ile satın alıyorsun daha sonra ülke kendisi değişiyor.

Önce Almanya'ya geçtim VPN üzerinden. Sonra en ucuz oyunu seçtim tabii kart veren :) daha sonra 50 kuruş olana oyuna 5 TL çekti. Sonra kodu girince kabul etti. Geri dönmek içinde aynı önce seçmiş olduğun ülkenin para birimi ile satın alıyorsun daha sonra ülke kendisi değişiyor.

Yan hesabınızla yaptınız sanırım çünkü ana hesabımda defalarca denememe rağmen olmadı fakat yeni bir hesapta direkt oldu.

Yan hesabınızla yaptınız sanırım çünkü ana hesabımda defalarca denememe rağmen olmadı fakat yeni bir hesapta direkt oldu.

Evet yan hesabımdan yaptım. Ama yan hesabımda 15 level falandı. Bu sistem yasal değilmiş riske girmeyeyim dedim. Şu an ülkeyi TR'ye çeviremiyorum. 3 ay beklemek gerek bilgi olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı