Türkiye'de motor kullanılır mı?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Öyle çok tutkunu değilim sadece hoşuma gidiyorlar. Zaten birkaç aya 18'ime gireceğim ama o süreye kadar yasal bir araç kullanmak istiyorum. Ancak malumunuz yaşadığımız ülkede trafiği hala birçok insan düzgün kullanamıyor. Yani siz hız yapmayıp kurallara uysanız bile çoğu kez kaza kaçınılmaz oluyor. Motorlar da doğal olarak arabalardan daha tehlikeli.

Tüm bunlar göz önüne alınarak sizce motor kullanmak mantıklı mı?

İl ilçeye bağlı.
Büyükşehirde kalabalık bir semtteyim hocam.

Motor zehrini kapmamışsan kullanma bu trafikte araba bile sürülmez gerçi.
Benim de korkum tam olarak o yönde. Araba da bile güvende değilken motor kullanmak intiharın en havalı şekli gibi :D

Motoru hız yapmak, instagrama video atmak için kullanacaksan hiç kullanma derim, kaza yapma riskin yüksek düzeyde olur. Ama motor sürmek istiyorum yaşım şuan buna yetiyor fazla gaza gelmeden usul usul kullanırım arabalara çok yanaşmam diyorsan tercih edebilirsin.
Öyle ergence işlerle uğraşmıyorum hocam, normal trafikte nasıl gidiliyorsa o şekilde yani, zaten amacım gezmekten ziyade bir yerden bir yere gitmek için.

Büyükşehirde kalabalık bir semtteyim hocam.

Benim de korkum tam olarak o yönde. Araba da bile güvende değilken motor kullanmak intiharın en havalı şekli gibi :D

Öyle ergence işlerle uğraşmıyorum hocam, normal trafikte nasıl gidiliyorsa o şekilde yani, zaten amacım gezmekten ziyade bir yerden bir yere gitmek için.

Eğlencesi orada zaten tehlikeler biraz daha artıyor ancak düz yol bulunca gazı kökleyip rüzgarı hissetmek gibisi yok.

Geri
Yukarı