Türkiye'de mutsuz insanların oranı %13.7'ye geriledi

Siz çay demleyip 720p filminizle mutlu oluyorsanız diyebileceğim bir şey yok. Ben tatilimde Viyana'yı, Roma'yı görüp Operaya, sinemaya, konserlere, sanat galerilerine ve müzelere gitmek. Güzel yemekler yemek, kaliteli şaraplar içmek hakkım.. Kaliteli giyinmek ve konforlu hayat sürmek istiyorum.

Ne kadar güzel, ben üşeniyorum böyle şeylere ne yalan söyleyeyim. Benim dede Amerikan vatandaşı ve benim de yeşil kartım olmasına rağmen yıllardır hiç aman kalkayım da gideyim bir demedim.

Benim baba tarafından kuzenler ise dil okulu, Work & Travel vb. gideceğiz diye deli gibi kastılar fırsatı bulunca da koşa koşa gittiler. Hayır tanımadıkları kızın biri Fentanyl'e alıştıracak homeless olup gidecekler. Ben buradan endişeleniyorum.

Siz çay demleyip 720p filminizle mutlu oluyorsanız diyebileceğim bir şey yok ne güzel, herkesin zevkleri farklıdır. Ben tatilimde Viyana'yı, Roma'yı görüp Opera'ya, sinemaya, konserlere, sanat galerilerine ve müzelere gitmek. Güzel yemekler yemek, kaliteli şaraplar içmek istiyor ve kaliteli giyinmek ve konforlu hayat sürmek istiyorum.

Bende bungee jumping, rafting, paraşüt, wingsuit, downhill gibi ekstrem sporları deneyimlemek ve yapmak isterdim hep hayal olarak kaldı bu sporlardan hepsi binlerce euro ile yapılacak sporlar.

Ne kadar güzel, ben üşeniyorum böyle şeylere ne yalan söyleyeyim. Benim dede Amerikan vatandaşı ve benim de yeşil kartım olmasına rağmen yıllardır hiç aman kalkayım da gideyim bir demedim.

Benim baba tarafından kuzenler ise dil okulu, Work & Travel vb. gideceğiz diye deli gibi kastılar fırsatı bulunca da koşa koşa gittiler. Hayır tanımadıkları kızın biri Fentanyl'e alıştıracak homeless olup gidecekler. Ben buradan endişeleniyorum.
Yeşil kart var ve hiç gitmediniz vay be. Enteresan durumlar. Ben daha 18 yaşında adamım üniversite okuyacağım Avrupa'da ve orda kalacağım.

Bende bungee jumping, rafting, paraşüt, wingsuit, downhill gibi ekstrem sporları deneyimlemek ve yapmak isterdim hep hayal olarak kaldı bu sporlardan hepsi binlerce euro ile yapılacak sporlar.
Hocam isterseniz Muğla Ölüdeniz'de yamaç paraşütü deneyin.

Amerika'nı o tekin sokakları hiç mi ilginizi çekmiyor ne bileyim o mustakil evler geniş sokaklar çok güzel be sadece gezmek için bile gidilir

Hocam isterseniz Muğla ölüdeniz'de yamaç paraşütü deneyin.

Aklımda birkaç tane daha konum var ama ölüdenizi'de değenlendireceğim sağ olun.

Dosya Ekleri

• 1708093682740.png
    1708093682740.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 23

Nesi binlerce euro yahu? Rize'de bile 600-700 TL'ye rafting yaptırıyorlar sana Fırtına Deresi'nde. Haydi bu sene olsun 1K. Eminim diğer sporların da ücreti fahiş değildir. Ama nedir ben Ölü Deniz'de, Bodrum'da ekstrem spor yapayım dersen kazıklarlar. Bölgesine göre değişir fiyatlar.

Yeşil kart var ve hiç gitmediniz vay be. Enteresan durumlar. Ben daha 18 yaşında adamım üniversite okuyacağım Avrupa'da ve orda kalacağım.
Amerika'nı o tekin sokakları hiç mi ilginizi çekmiyor ne bileyim o mustakil evler geniş sokaklar çok güzel be sadece gezmek için bile gidilir

Çocukluğumda 5 sene orada geçti, en son gittiğim de 10 sene olmuştur rahat. Yani gitmeye yarın gideyim ama yapacak bir şeyim yok, uçak parasının bana girdiğiyle kalır. Düzenim Türkiye'de kurulu, oraya yerleşip sıfırdan ayak uydurmam da zor. Bir de bildiğimiz yer tek New York, ülkenin en pahalı eyaleti.

Countryside olsa millet birbirini tanıyor, zor da olsa ayak uydurursun. Ben New York'da hayatta kalamam tek başıma, kuzen de ne yapıyor Allah'ın Dominik göçmenleri ile ortak evde yaşıyor Esenyurt'taki Suriyeliler gibi.

Türkiye'de yaşayıp işlerin %52 sayesinde hiçbir zaman değişmeyeceğini kabullendiğin o an gelen mutluluk... Daha güzeli yok.

Mutsuzluğun azalmasının sebebi muhtemelen insanların ülkenin durumuna alışması.

2022 ve 2023 korkunç enflasyon miktarına sahipti.

Mutsuzluğun azalmasının sebebi muhtemelen insanların ülkenin durumuna alışması.

2022 ve 2023 korkunç enflasyon miktarına sahipti.

Anketi sene başında yapmalarının da etkisi var. Bol keseden memura, asgari ücretliye zam yapınca çoğu kişi "neyse" demiştir.

Merkez Bankası'nın deli gibi para basmasına bakarsak yine güzel enflasyon göreceğiz gibi seçim sonrası.

Valla bunun kaynağı A-Haber falan olmalı. Her geçen gün insanlar daha mutsuz, daha tahammülsüz oluyor hangi dümenci söylemiş bunu?

Yeni konular

Geri
Yukarı