Türkiye'de ne kadar maaş alsanız size yeter?

Türkiye'de aylık en az kaç TL maaşla rahat yaşarsınız ?

• Oy verenlerin toplamı
    297
  • Anket kapandı .
Babamı düşünerek yazacağım. 2 çocuğu var, kira parası bin lira, geçen elektrik faturasına baktım 260 lira gelmiş, benzin parası, faturalar zaten 200 den aşağı gelmiyor vs. 12 bin lira yeter gibi. Bizim arabamız 12 bin lira zaten :(

Babamı düşünerek yazacağım. 2 çocuğu var, kira parası bin lira, geçen elektrik faturasına baktım 260 lira gelmiş, benzin parası, faturalar zaten 200'den aşağı gelmiyor vs. 12 bin lira yeter gibi. Bizim arabamız 12 bin lira zaten :(

Elektrik kullanmasaydınız ve babanız işe yürüyerek gitsin adam olana çok bile (!)

10 bin TL altında maaş bana yeter diyorsanız, geçmiş olsun fakirlik ruhunuza işlemiş. Evet, Türkiye’de yoksulluk sınırı 9 bin 300 TL.
10 yaşında bir "çocuğun" hakkımda ne düşündüğü pek umurumda değil.
10 yaşında olduğumu nerden duyduğunu merak ediyorum.
15 yaşında sanırım okuma sorununu çözememişsiniz. Çözmüşseniz bile algılamada sıkıntı var. 6500 TL masraf çıkardım ve 7500 TL yeter dedim. 1000 TL aylık hobi, teknoloji ve spora nasıl yetmiyor?
Çoğu genç okul bitecek sonra kendisine şirketler hemen 10.000-20.000 TL arası maaş vereceklerini sanıyor. Şirketler sizi bekliyor zaten. Uyan Süpermen daha uçucan.

Niye laf anlatıp zaman harcıyorsam. Göz ardı edildiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam, Türkiye’de yaşıyorsunuz. Almanya’da asgari ücret 16.000 tl. Türkiye’yi ne zannediyorsunuz bilmiyorum. Agresif tavır vermenize hiç gerek yok. Tartışma çizgisini geçmemeniz gerekiyor. 1000 TL ile teklonoji almakta ayrı bir ironi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı