Türkiye'de neden adalet sistemi kötü ve ne yapılabilir?

Ben 20 yaşımdayım ve sana kısmen hak veriyorum fakat şöyle bir şey var, ülkeden gitmek isteyenlerin tamamı gidemeyeceğine göre kalanların bir şeyleri değiştirmesi gerekiyor.
Ülkenin yöneticisi ve rejim değişirse durumlar daha iyi olur ve tamamı olmasa da hatrı sayılır kişi gidecektir. Evi arabayı sat git sonra.

Ben bu ülke için bir şey yapmayı düşünmüyorum artık. 17 yaşında bunu mu düşüneceğim ? Bana kızgın atacaklar olabilir arkadaşlar. Yanlış anlamayın bunlar kötü şeyler ama 17 yaşında bir gencin adalet konusuna mı çözüm bulması gerekir ? Mesala @Muhammed Hatay yanlış anlamazsan kaç yaşındasın ? Benim yaşlarımdaysan beni anlarsın bunu biz düşünmeyeceğiz. Biz bu ülkede 10. Sıra vatandaşız.
17 yaşında ne düşüneceksin? Hiçbir işe yaramayıp, vakit kaybından başka bir şey olmayan oyun mu? Nasıl bir ülke istersin?

Yargı bağımsızlığını kaybetti. Kim tarafından mı? Malum kişi. Mesela, İstanbul belediye seçimlerinde, malum kişinin tek bir kararıyla seçim iptal oldu ve yenilenmesine karar verildi.

Darbe girişiminden sonra FETÖ ile hiçbir bağlantısı olmayan binlerce yargıç içeri atıldı, korkuyla, tehditle ülke yönetiliyor.
Yerlerine getirilen kişilerin de kimin tarafında olduğu belli. Zaten 2017 referandumu sonucuyla her şey onun kontrolünde oldu. Ayrıca, adam ülkenin başına geldiğinden beri hapishanelerdeki doluluk oranı artmış, konuşan, konuşmayan kim varsa içeride, daha hangi özgürlükten bahsedebiliriz?

Kadınları değersizleştiren açıklamalarını da bırakayım buraya:

Suç oranlarının da bu dönemde neden arttığı bariz, af yasası:

Ekrem İmamoğlu'na elleri arkada diye soruşturma başlatılabiliyor, peki, Peker'in iddialarına soruşturma başlatabilecek tek bir savcı var mıdır? Olsa da birkaç dakikaya FETÖ'den içeride olur.

IMG_20210514_052059.jpg

Son düzenleme:
Bu yaştayken ileride ülkemin yönetiminde nasıl söz sahibi olurum diye düşünmelisin, şuan kafa yorman gereken tek şey bu.

Ayrıca;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ticari amaçlı yönetim olduğunu düşünüyorum ülkede bundan dolayı oluyor bunlar. Para üretimle değil de halkın cebinden toplanmaya çalışılıyor.

Bu sorunlar artık kafamı yedi bitirdi ben de kendimce çözümümü buldum. Yatırım yapıyorum al sat yaparak sağlam para kaldırıyorum elimde sağlam para olunca yurt dışına çıkacağım.

1-Tecavüz etti serbest kaldı.
2-Tecavüz etti serbest kaldı.
3-Tecavüz etti serbest kaldı.
4-Köpeğe tecavüz etti serbest kaldı.
Evet bunlar sadece birkaçı sizce adalet neden berbat ve biz normal vatandaş olarak ne yapabiliriz? Milletvekilleri neden uygun yasa çıkarmıyor? Çıkarıyorsa neden uygulanmıyor? Ayrıca ceza süresini yatmadan adli kontrol şartıyla serbest bırakılma ne demek? Görevini layığıyla yerine getirmeyen devlet memurları, rüşvet ve çeşitli skandallar. Fikirlerinizi merak ediyorum, hayal gücü ile üretilmiş ütopik fikirlere dahi açığım.

Bir şey yapamayız adaletteki kişiler kanunlara göre ceza veriyor hiçbir kimse kafasına göre ceza veremez.
Cumhurbaşkanı olabilirsin.

1-Tecavüz etti serbest kaldı.
2-Tecavüz etti serbest kaldı.
3-Tecavüz etti serbest kaldı.
4-Köpeğe tecavüz etti serbest kaldı.
Evet bunlar sadece birkaçı sizce adalet neden berbat ve biz normal vatandaş olarak ne yapabiliriz? Milletvekilleri neden uygun yasa çıkarmıyor? Çıkarıyorsa neden uygulanmıyor? Ayrıca ceza süresini yatmadan adli kontrol şartıyla serbest bırakılma ne demek? Görevini layığıyla yerine getirmeyen devlet memurları, rüşvet ve çeşitli skandallar. Fikirlerinizi merak ediyorum, hayal gücü ile üretilmiş ütopik fikirlere dahi açığım.
Baştaki ve yandaşları yüzünden. Ayrıca dönen milyonlarca hatta belki milyarlarca dolarlık rüşvet yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı