Türkiye'de neden çizgi roman kültürü yok?

notmythier

Centipat
Arkadaşlar fark ettim, diğer ülkelerde çok popüler olan çizgi romanların Türkiye'de adı geçmiyor. Çizgi roman okumayı çok seven olarak bu durum beni rahatsız ediyor. Sizce bu neden böyle?

Bu kültür oluşabilirdi ama artık pahalı.
Eskiden oluşsaydı şu an korsan veya Oneshot çizgi romanlarla idare edebilirlerdi, ki zamanında gaming kültürümüz oluştuğu için şu an herkes korsan konusunda sıkıntı yaşıyor, pahalılıkla çok alakası olduğunu düşünmüyorum neticede.

Eskiden oluşsaydı şu an korsan veya Oneshot çizgi romanlarla idare edebilirlerdi, ki zamanında gaming kültürümüz oluştuğu için şu an herkes korsan konusunda sıkıntı yaşıyor, pahalılıkla çok alakası olduğunu düşünmüyorum neticede.
Çizgi roman kültürü belki oluşmadı ama manga, manhwa vs. kültürü var. Bence sorun Batılı çizgi romanlara bakılmaması da denebilir. Kimse bakmadığı için alıp tarayan ve yükleyen de az.

Ben 18 yaşındayım. Bu güne kadar 200 adet roman bitirmişimdir. Benim bu okuyuşumu Avrupa ülkesinde ilk okul çocukları yapıyor sen pay biç.
Şu an kitaplığımda net 400'e yakın roman ve kitap var hocam en son 2 sene önce saymıştım, maalesef Avrupa'da tek seferde 5-6 tane alınabilen kitaplardan ben ancak ayda 2 tane alabiliyorum artık.

turkiye.jpg

Geri
Yukarı