Türkiye'de popüler olmayan spor oyunları tavsiyeleri

Picasso Mossana

Hectopat
Daha fazla  
Ben sporcu biri değilim dolayısıyla oyunlarına da her zaman ilgim olmuyor. Takım tutmam, maç izlemem, hayatımda halı sahaya gitmişliğim yok fakat Football Manager oyunlarını çok seviyorum. Bir kaç sene öncesine kadar Fifa ve Pes serilerinin de yeni oyunlarını imkan buldukça oynardım. Özellikle tek oyuncu kariyer modu hakkında umutlarım vardı fakat ikisi de bu modu geliştirmediler.

Son yıllardaysa Fifa ve Pes (e-Football) fazla detaylı olmaya başladı. Şut çekerken nişan almak pas verirken şiddetini ve yönünü ayarlamak ve özel çalım hareketleri falan ohoo işler çok karıştı matematiğe döndü ben profesyonel bi oyuncu veya bu oyunların sevdalısı, gönül vermiş biri değilim. Bu oyunların özelliklerinin çoğunu kullanmamak, detaylarına vakıf olmamak benim zevkimi kırıyor. Hakkını vererek oynayamadığımı düşünüyorum. Basketbol oyunlarında da oynanış bu kadar arap saçına döndü mü bilmiyorum hiç oynamadım.

(Freestyle 2: Street Basketball oynamıştım küçük bir oyun güzeldir. Detaysız, tek pota, yarım saha, 3v3 bi oyun. Fakat bu sayılmaz)
Ama son zamanlarda sürekli merak ediyorum, acaba Türkiye'de adı bile geçmeyen spor dallarının oyunları güzel mi, oynanır mı? Örneğin amerikan futbolu, buz hokeyi, baseball gibi kurallarını bile bilmediğim bi spor oyunu edinmek istiyorum. Farklı bir deneyim olsun. Tavsiyesi olan var mı, oynayan var mı?

Spor oyunlarını genelde EA yapıyor ve nasıl yaptığı FIFA'dan malum. Merak ediyorsan Madden NFL önerebilirim.
Fifa ve diğer spor oyunları arasında fark olduğunu düşünüyorum esasen. Daha küçük bir kitleye hitap etmeleri etkiler bence ve o kitlenin futbolda olduğu kadar bağımlısı, müptelası olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden biraz daha basit yapıdadırlar fakat dediğim gibi en ufak bir fikrim bile yok sadece tahmin. Madden NFL inceleyeceğim.

Geri
Yukarı