Türkiye'de sahte üniversite skandalı

Mocr

Femtopat
Daha fazla  
Medyayı takip eden biriyseniz eğer bu olayı zaten görmüşsünüzdür ancak daha çok insana ulaşması için burada paylaşıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çoğu üst makamdan olan kişiler Aston American University gibi olmayan okullar sayesinde bu makamlara geçiyor. Torpilden bile daha ciddi bir durum. Ülkedeki liyakatsizliğin bu sadece bir örneği.

Medyayı takip eden biriyseniz eğer bu olayı zaten görmüşsünüzdür ancak daha çok insana ulaşması için burada paylaşıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Çoğu üst makamdan olan kişiler aston American university gibi olmayan okullar sayesinde bu makamlara geçiyor. Torpilden bile daha ciddi bir durum. Ülkedeki liyakatsizliğin bu sadece bir örneği.

Artık şaşırmıyorum o dereceye geldim ya.
Yurt dışında olsa protesto edilecek olaylara sasirmiyorum.

Çoğu üst makamdan olan kişiler Aston American University gibi olmayan okullar sayesinde bu makamlara geçiyor. Torpilden bile daha ciddi bir durum. Ülkedeki liyakatsizliğin bu sadece bir örneği.

Erdoğan veletleri ve akrabaları için karışmıyordur bu duruma.

Artık şaşırmıyorum o dereceye geldim ya.
Yurt dışında olsa protesto edilecek olaylara sasirmiyorum.
Ülke sorunları artık çığır açsada medyada küçüğünden büyüğüne tüm sorunları dile getirmek benim için vatandaş sorumluluğudur. Çünkü ülke çıkarları dışında hareket edenlere ses çıkarmayanlar bu sistemin farkında olmadan en büyük desteği sağlayanlardır.

Erdoğan Bayraktar geçenlerde kısmen itiraf etmişti benzer bir durumu. “Açıköğretim mezunu veyahut uyduruktan kendini yetiştirmemiş, bir üretim kapasitesi yok ama gidiyor adam önemli bir makamı işgal ediyor” demişti. Meğerse durum çok daha vahimmiş. Zahmet edip Açıköğretim Fakültesi´ni bile bitirmiyorlarmış demek ki. Sahte üniversitelerden sahte diplomalar alıyorlarmış.

Erdoğan Bayraktar geçenlerde kısmen itiraf etmişti benzer bir durumu. “Açıköğretim mezunu veyahut uyduruktan kendini yetiştirmemiş, bir üretim kapasitesi yok ama gidiyor adam önemli bir makamı işgal ediyor” demişti. Meğerse durum çok daha vahimmiş. Zahmet edip Açıköğretim Fakültesi´ni bile bitirmiyorlarmış demek ki. Sahte üniversitelerden sahte diplomalar alıyorlarmış.

Çok itirafları var bunların. Mesela Ali Babacan'a biz olmasaydık o makamlara gelemezlerdi demişti Erdoğan. Madem o makamı hak eden birisi değildi Ali Babacan, neden o makama getirdin?

Ülkedeki eğitim böyle zaten. :D

Yapılan iş yanlış direkt diploma zorunluluğunu kaldırmaları lazım ama alaylılar kadrolara geliyorsa ben diplomasızlığın bir sorun olacağını sanmıyorum.

Çoğu üst makamdan olan kişiler
Çoğu üst makamdaki kişilerin eğitim düzeylerine bakıyoruz. Çoğu bilinmedik üniversiteler, ben de kendi kendime diyordum böyle üniversite falan mı vardı diye de şaibeli çıktı o da.

Yeni konular

Geri
Yukarı