Türkiye'de son 24 saatte 64.935 yeni COVID 19 vakası tespit edildi

Kapanma da çare değil maalesef. Zamanında yapılan karantinalar sadece günü kurtarırken zararı işçiye, emekçiye, esnafa vb. insanlara oluyordu. Şimdi tekrardan kapanma durumuna geçmenin sadece önümüzdeki 20 25 günü kurtarıp ondan sonraki günleri (zira insanlar 20 25 gün evde kaldığında karantina çıkışı bir yerlere akın etmesi durumu var) daha kötü hale getirmesinden başka bir yararı yok.
Onun dışında hastanelerin sorumsuz davranması da en büyük etkenlerden biri. Bundan 5-6 gün önce ciğerlerimde acı, ateş, yorgunluk, nefes darlığı vb. şeylerden dolayı gittiğim hastanede hemşirenin ateşin düşük (35 dk. araba ile -9 derecede geldim) deyip hiç bir şey yapmayacaklarını belirtmesi üzerine doktorla görüşmek istediğimi ısrarla belirtmeme rağmen hiç bir şekilde yardımcı olmadılar. Şimdi yaptığım meslek gereği ben günlük aşağı-yukarı 500-600 insanla iç içe oluyorum ve çıkacak vaka tahminini size bırakıyorum. Ertesi gün kesinlikle test yaptırmaya gitmedim gitmeyi de düşünmedim zira yakın çevremdeki insanları da bu şekil geri çevirdiklerine çoğu kez kulak misafiri oldum. Onun dışında garip bir şekilde aşının da vakaları arttırdığını düşünmekteyim. Bundan yaklaşık 20 gün önce geçirdiğim Corona'da teste gitmemin tek sebebi bel ağrısı çekmemdi. 2 doz aşı olduğumdan dolayı hiç bir ateş, öksürük, tat ve koku kaybı, halsizlik vb. şeyler yaşamadım. Çoğu insanda bunlar çok ağır noktalara gelmediği sürece grip deyip geçiştiriyor çünkü korona olduğunu anlamıyor bile.

Bizim gibi ekonomisi kötü olan ülke aşı yapar başkası kapanır. Kısaca olay aşıda değil. :)
Aşı o kadar koruyucu ki aşı olmadan önce hasta olmuyordum; aşı olduktan sonra artık dışarıya 5 dakikalığına çıksam hastayım. Ne güzel aşıymış bu. Bağışıklık denen özelliğim artık yok.

Geri
Yukarı