Türkiye'de son 24 saatte 63.214 yeni COVID 19 vakası tespit edildi

Bana kalırsa şu anda COVID 19 ilk çıktığında İngiltere'nin yaptığı sistemi uyguluyoruz sürü bağışıklığını hatırlayın İngiltere'nın sağlık sistemi bu yöntemden çok zarar almıştı.

Geçen gün otobüse bindim 2 adam öpüşecekti tıklım tıklım. O yüzden minibüse biniyorum işim olunca ne güzel ilk vakalarda yan koltuk boş şekilde oturma yasağı vardı şimdi utanmasalar üst üste oturacaklar.

İlk vakalardaki kural pek uygulanmadı. Hastane için annemle şehir içi otobüste 3 kişilik yanlı koltuk doluydu. 2020 yılı haziran ayıydı hatta. Yaş kısıtlama sokağa çıkma yasağı vardı.

@Captain Levi aslında yeterli önlemler alınsa bir şekilde durdurulur. Tamamen bitmese bile nadir görülebilecek bir hastalığa getirilir ama zor.
Daha Omicron'dan sonra yeni varyantlarda çıkacak ve gerçekten hem çok bulaşıcı ve ölümcül olursa salgın ilk başladığında ki ciddiyete geri dönülebilir salgın ilk başladığında daha Türkiye'de görülmezken maske takan insanlar vardı.

@Captain Levi, dönecek hocam. Halkımız çok bilinçsiz, bir ara arabam bozulduğunda toplu taşıma ile derse gitmiştim. Orada oturuyorum, kimseye zararım yok. İnadım inat, maske takmayacağım diyen bir üniversite öğrencisi vardı. Böyle bilinçsiz insanlar olduğu sürece ne yazık ki işimiz zor. Otobüste ağzına kadar doluydu bu arada.

@Captain Levi, dönecek hocam. Halkımız çok bilinçsiz, bir ara arabam bozulduğunda toplu taşıma ile derse gitmiştim. Orada oturuyorum, kimseye zararım yok. İnadım inat, maske takmayacağım diyen bir üniversite öğrencisi vardı. Böyle bilinçsiz insanlar olduğu sürece ne yazık ki işimiz zor. Otobüste ağzına kadar doluydu bu arada.

Maskeyi takınca yakışıklılıkları kayboluyor öyle deme abi😛

Ben şahsen Mahmut Özer ve Fahrettin Koca'nın inadına sanki övgüymüş gibi okulları kapatmayacağız demesini anlamıyorum. Madem kapatmayacaksınız o zaman önce başka yerlere tedbir getirin ki sıra okullara gelmesin. Ekonomik anlamda bilmiyorum ama normal bir insana verseler daha iyi yönetir. Aşı konusunda da yararlı olsun diyelim herkes yaptırmıyor, yaramıyor diyelim sadece yaptırın demeye devam ediyorlar. Şuan belli ki sadece aşı ile halledilebilecek bir konu değil.

Geri
Yukarı