Türkiye'de Upload Hızı Neden Düşük?

@GerginGörünüşlüAdam Crackli oyun film korsan işleri ile uğraşanlar genelde sanal PC ile yapıyorlar bu işleri 1 Gbit indirme hızına sahip sanal PC'lerden indirip up yapıyorlar kendi sitelerine uyarlıyorlar.
@DryreL hocam nereden aldınız 5 TB güvenilir mi ömürlük mü?

Upload hızlarının düşük oluşunun sebebini çağrı merkezi elemanının söylediğine göre insanlar internete korsan film, oyun, müzik yüklemesin diyeymiş. 5-6 yıl önce duymuştum bunu.
Türkiye'nin en büyük sorunu evimde ne iş yapıyorsam ona burnunu sokan firmalardır! Hayırlısıyla herşey düzelecek bu tür firmalar hakettikleri konumlara düşeceklerdir. Az bir zaman kaldı.

Türkiye'nin en büyük sorunu evimde ne iş yapıyorsam ona burnunu sokan firmalardır! Hayırlısıyla herşey düzelecek bu tür firmalar hakettikleri konumlara düşeceklerdir. Az bir zaman kaldı.
Ben daha bu gün 24.8 GB dosya yüklemek istedim ama 8 Mbps upload'a rağmen 9 saat civarı görünüyor tahmini süre. Şu an o dosya duruyor ve yer işgal ediyor boş yere. Silmek de istemediğimden yüklemem lazım o dosyayı. Ben daha böyle bir ömür beklerim.

Ben daha bu gün 24.8 GB dosya yüklemek istedim ama 8 Mbps upload'a rağmen 9 saat civarı görünüyor tahmini süre. Şu an o dosya duruyor ve yer işgal ediyor boş yere. Silmek de istemediğimden yüklemem lazım o dosyayı. Ben daha böyle bir ömür beklerim.
Ben telefona atıp gece upload basıyorum

Türkiye'nin en büyük sorunu evimde ne iş yapıyorsam ona burnunu sokan firmalardır! Hayırlısıyla her şey düzelecek bu tür firmalar hakettikleri konumlara düşeceklerdir. Az bir zaman kaldı.

Ben o mesajı yazdığım yıllarda, 3 yıl ve öncesinde genel upload hızı 60 kilobayt/saniye idi. Şu an ortalama 600 kilobayt/saniye civarına çıkardılar. Bizimkisi ortalama bir hızda sayılır.

Arkadaşlar harika bir örneğim var Türkiye'de yüksek upload hızlarını altyapının desteklediğine dair. Tam iki gün önce 15 Mbps olan upload hızım 905 Mbps oldu ve 2 gün boyunca böyle devam etti. Turknet'i arayıp neden upload hızım böyleyken download hızım 110 Mbps şeklinde bir soru sordum ve ertesi gün upload hızım 22 Mbps'e sabitlendi.

Arkadaşlar harika bir örneğim var Türkiye'de yüksek upload hızlarını altyapının desteklediğine dair. Tam iki gün önce 15 Mbps olan upload hızım 905 Mbps oldu ve 2 gün boyunca böyle devam etti. Turknet'i arayıp neden upload hızım böyleyken download hızım 110 Mbps şeklinde bir soru sordum ve ertesi gün upload hızım 22 Mbps'e sabitlendi.
Siz de kaşınmışsınız hocam. Bulmuşsunuz 905 Mbps upload'ı hemen şikayet etmişsiniz.

Geri
Yukarı