Türkiye'de neden upload çok düşük?

mercovalo

Decapat
Daha fazla  
Ben Gürcistan'da yaşıyorum 35lari (81 TL) verip 40/40 yani 40 download 40 upload ve 1 ping alıyorum kabloyla. Türkiye'de gördüğüm kadarıyla download hızı 100 olup upload hızı 5 olanlar çok fazla. Bunun sebebi ne?

Ben Gürcistan'da yaşıyorum 35lari (81 TL) verip 40/40 yani 40 download 40 upload ve 1 ping alıyorum kabloyla. Türkiye'de gördüğüm kadarıyla download hızı 100 olup upload hızı 5 olanlar çok fazla. Bunun sebebi ne?
Ülkemde youtuber ve yayıncı 7'den 70'e kadar olmadığı için gerek duymuyorlar. Upload fazla isteyenlerse dayıyorlar 200 lira üstüne 10 upload için oh ne güzel. Ülkem hırsız pislik dolmuşta haberimiz yok.

Genel olarak yorum yapamayacağım lakin 100 indirme 5 yükleme hızının çok fazla kişide olmasının sebebi Kablonet'in kampanyasından dolayı olduğunu düşünüyorum.

Emin olmamakla beraber sanırım tüm kablolar Türk Telekom'un ve bu kablolar eski yenileme gereği duymuyorlar. Diğer markalara da kazma izni vermiyor. Bu yüzden yavaş.

Edit: 5.6/0.5 alıyorum ve aylık 75TL ödüyorum.

Vermiyorlar altyapı sağlam değil.
Altyapı ile alakası hem var hem yok. Şöyle ki, upload hızlarını yükseltseler altyapı yetmeyecek ve bu da para harcanması anlamına geliyor. Ülkemizdeki İSS'ler altyapıya yatırım yapmayıp olan altyapıyı, son damlasına kadar paraya dönüştürmekle meşguller.

Vermiyorlar altyapı sağlam değil.
Dostum vermeme sebepleri sözde politik liberalizme dayanıyor. Benim altyapım ve çoğu insanın altyapısı en azından aldıkları download hızının yarısı kadar gönderme hızını destekliyor ve ben bunu modem istatistiklerinde ulaşılabilir hız olarak da gördüm zaten.

1609648882438.png

Geri
Yukarı