Türkiye'de vergilerin suyunun çıkarılması

İktidar değişmeden ülke düzelmez
Her alanda koordineli bir sömürü var
Halk gözünü açsa çok iyi olur
Bu başımızdakiler bir gün ölecek bunlar öldüğünde müslüman mezarlığına gömülmemesi lazım Toprağın bize sövmesini istemem

Bir de benim sinir olduğum konu ise "gibime geliyor" ifadesi oldu. Yani daha bir şeyler derdim ama kalp kırmaya değmez.
Psikopat mısınız hocam? Bunun için niye kalp kırmayı düşünüyorsunuz. Gibime geliyor diyenlere değil de gerçekten halkı sömürenlerin kalbini kırın. Ama biliyorum ki yapamazsınız. Benim gibime geliyor dediğim kısım fakirden alınıp zengine verilmesi konusu.

Bende biliyorum halkın sömürüldüğünü. Bilmesem bu konuyu açmazdım. Gibime geliyor dediğim için küfür edeceksiniz herhalde baya sinirlenmişsiniz.

İnsanları linçlemek için yer arıyor artık insanoğlu. Madem bu kadar sinirlenecek kadar doldunuz ülke yönetimine, bu siniri seni bu kadar agresif yapan yönetime yapabilirsin. Adama bak ya gibime geliyor dediğim için kalp kıracakmış bak sen şu işe. Ana konuya odaklanmak yerine adamlar cümlelerime odaklanıyor ben ağır şeyler söylemeliyim bence.

Bahsettiğiniz "E" logosu reklama giriyor, vergi kararının haklılık payı var.
Biliyorum reklama girdiğini ama bu e logosu zorunlu, mesele o. Hem zorunlu kılıyorsun o logoyu hem zorunlu kıldığın logodan vergi alıyorsun. Bana saçma gelen kısım bu. Eczacıdan bir şeyi zorunlu olarak yapmasını istiyorsun yapınca da para alıyorsun.

Biliyorum reklama girdiğini ama bu e logosu zorunlu, mesele o. Hem zorunlu kılıyorsun o logoyu hem zorunlu kıldığın logodan vergi alıyorsun. Bana saçma gelen kısım bu. Eczacıdan bir şeyi zorunlu olarak yapmasını istiyorsun yapınca da para alıyorsun.
Logo ve Levha için ayrı ücret kesiliyor, garip bir mesele.

Yeni konular

Geri
Yukarı