Türkiye'de Yazılımlar Neden Bu kadar Pahalı ?

39004

Kilopat
Arkadaşlar bildiğimiz üzere ülkemizde orijinal yazılım kullanım oranı hayli düşük sadece bulut hizmetlerine para veriliyordur diye düşünüyorum. Geri kalan yazılımları çoğu kişi korsan indiriyor. Ben bunu Dolar kurunun yüksekliği ve piyasanın küçük olmasına bağlıyorum, talep az olduğu için fiyatta yüksek oluyor gibi. Bizim bir oyun yapımı ekibimiz var bilindiği üzere grafik tasarımlarını hazırlayan arkadaşlar için Adobe Photoshop gibi programlar oldukça önemli programlar. Almaya kalkıştık yalnızca Photoshop CC aylık 88 Türk Lirası. Sizin aklınızda başka bir sebep var mıdır bu kadar yüksek fiyatlar hakkında ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de her şey bu kadar pahalı. Çünkü para değersiz. Örneğin ben G105 almıştım iki sene önce falan. Sıfırı 115 liraydı. Ancak şu an ikinci elini bile bulamıyoruz 115 liraya. Aynı durum yazılımlarda da geçerli.

Öğrenci indirimi mevcut, bütün adobe programlarını 12 ay sözü ile aylık 60 küsür gibi bir miktara alabilirsiniz. 1 tanesini bile kullansanız bu şekilde daha avantajlı oluyor.

Geri
Yukarı