Türkiye'de yoksulluğun sorumlusu kim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen şükürü kime yapıyorsun? Hükümete mi? Ya bu forum iyice aptal saptal yerlere gitmeye başladı. İyice hükümete laf çakanlar ve deistler kulübü gibi olmaya başladı.
Sorun şurada henüz daha reşit olmamış gençler ile siyaset konuşma cabası. Çoçuk daha doğar doğmaz bu hükümeti gördü ve aklının yettiği kadar tanıdı. Bundan başka gördüğü hükümet yoktu ki. : ) Yani gören de sanır Türkiye 20 Yıldır var. Türkiye 1923 yılında Cumhuriyetini ilan etmedi mi arkadaşlar?

Eğer ki bir sebep sonuç ilişkisi arıyor iseniz; süreçi başından sonuna kadar incelemeniz gerekir. Buna da tabiri caiz ise tırnak içinde söylüyorum. " Yaşınız yetmez. "

Konuyu takibi bırakıyorum, boş bir konu bence..

Mevlam gül diyerek iki göz vermiş, iki göz vermiş.
Bilmem ağlasam mı, ağlamasam mı, ağlamasam mı?
Yoksulun sırtından doyan doyana,
Bunu gören yürek nasıl dayana, nasıl dayana?
Bilmem söylesem mi söylemesem mi? Bilmem söylesem mi, söylemesem mi?

Sorun şurada henüz daha reşit olmamış gençler ile siyaset konuşma cabası. Çoçuk daha doğar doğmaz bu hükümeti gördü ve aklının yettiği kadar tanıdı. Bundan başka gördüğü hükümet yoktu ki. : ) Yani gören de sanır Türkiye 20 Yıldır var. Türkiye 1923 yılında Cumhuriyetini ilan etmedi mi arkadaşlar?

Eğer ki bir sebep sonuç ilişkisi arıyor iseniz; süreçi başından sonuna kadar incelemeniz gerekir. Buna da tabiri caiz ise tırnak içinde söylüyorum. " Yaşınız yetmez. "

Konuyu takibi bırakıyorum, boş bir konu bence..
Kendinizi bazı konularda ''üstün'' gördüğünüz için, üyeler adına sizden özür diliyorum. Biz kimiz ki, sizin gibi her şeyi bilen bir kişi ile konuşalım(?)

1594054254980.png

Örgütlere ve yandaş iş adamları için karar alan şahıştır.

Turizm sektörü ölecek diye 2-3 kişi ağlayınca, hemen normalleşme sürecine geçtiler. Sonuç; Virüs gene patladı ve virüs dönemi grip gibi saçma nedenlerden ölen sayısı, aslında virüse yakalanan sayısının yanlış yansıtıldığını gösterdi.

Zaten daha önceden sürekli ''Ey Avrupa'' diye atıp tutan bir dış politika yaklaşımı vardı. Güçsüzken, onu dış ticaret, turizm besleyen Avrupaya çocuklar gibi atar yaptı. Turizm için seyahat izni verilsin diye, sırf ülkelere maske, solunum cihazı gibi şeyler bağışladı. Ayrıca bunları kendi seçmeninden gaz almak için, Cumhurbaşkanı forsunu gözlerine sokarak yaptı. Sonuç; AB bazı ülkeler gidiş yasağını açmadı ve ayrıca bu ülkenin sıkıntılı olabileceği hakkında turizm firmalarını uyardı. Hatta Hollanda seyahate hazırlanan bir firmayı azarlayıp, adamların Türkiye seyahat yapmasının önüne geçti.

Peki neden bu yalancı hükümet imajı çizildi. Daha önceden yapılan TÜİK gibi kurumlardaki ani atamalar olabilir. Adamlar zam miktarı artmasın diye enflasyon değerlerini yanlış gösterdiler. Aynı şey Merkez bankası değişikliğinde vb. yapıldı. Daha aklıma gelmeyen ve sayamayacağım bir sürü yanlış var.

Ne ekersen onu biçersin demişler.

Avrupa çoğu konudaki eksiğini kapatıyor. Acaba onlara sattığımız ürünlerde sıkıntı çekmeyince, biz ülkecek ne yapacağız? Sen ve ben temel gereksinimler dışında harcama yapabiliyor muyuz? Yapamadığımız zaman ne oluyor, saçma sapan vergiler artıyor. Vergiler arttıkça iyice tüketemiyorsunuz. Siz tüketmeyince çarklar dönmüyor ve çoğu sektör batıyor. Şükürle filan bu tarz şeylerden kurtulamazsınız.

Bunları görmezden gelen net parti bağımlısıdır. Parti bağımlısı olanları göz ardı edip geçin.

Son düzenleme:
Peki neden bu yalancı hükümet imajı çizildi. Daha önceden yapılan TÜİK gibi kurumlardaki ani atamalar olabilir. Adamlar vatandaşını kandırmak için, enflasyon değerlerini yanlış gösterdiler. Aynı şey Merkez bankası değişikliğinde vb. yapıldı. Daha aklıma gelmeyen ve sayamayacağım bir sürü yanlış var.

Ne ekersen onu biçersin demişler.
Medyayı el altında tutarak kendi halkını kandırabilirsin ama yabancı yatırımcılar, yerel kaynaklar yerine bağımsız ve uluslararası sektörde saygı gören yerleri takip ederek yatırım yapıyorlar. Bizde bu yerlerde pek iç açıcı bir durumda olmadığımız için, şu anki durumda istenilen yatırımı çekmek zor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı