Türkiye'deki arkadaşıma nasıl para gönderip oyun aldırtabilirim?

Selam ben Belçika'da yaşıyorum. Oyun fiyatları öğrenciye göre Türkiye'deki kadar olmasa da burada da pek uygun değil. Bu nedenle TR'deki arkadaşlarıma para gönderip oradan bana oyun almalarını istiyorum ancak nereden nasıl para gönderebilirim hiçbir fikrim yok bunu nasıl yapabilirim?
Steam üzerinden CS2'den bir eşya satın alıp takas yoluyla verebilirsiniz. Bu sayede arkadaşınız satıp, parasıyla oyun alabilir. Veya direkt Steam üzerinden oyun hediye edebilirsiniz. Ödemesini siz yapıyorsunuz ancak oyun arkadaşınızın hesabına ekleniyor.

Selam ben Belçika'da yaşıyorum. Oyun fiyatları öğrenciye göre Türkiye'deki kadar olmasa da burada da pek uygun değil. Bu nedenle TR'deki arkadaşlarıma para gönderip oradan bana oyun almalarını istiyorum ancak nereden nasıl para gönderebilirim hiçbir fikrim yok bunu nasıl yapabilirim?

Yapamazsın, TR'de dolara geçti diye bölgeler arası satın alım diye bir şey gelmedi. Türkiye sadece kendi para birimiyle oyun alan ülkelere oyun gönderebilir.

Nasıl yapılıyor bir bilgim yok fakat arkadaşım bana zamanında 38 euro 400 TL idi o zaman Rust hediye etmişti alamıyorum diye. Oda Belçika'da yaşıyordu.

1 - Alınacak oyunu başka bir Steam hesabı ile alınsın
2 - Bu Steam hesabı ile oyuna girin.

Ben zamanında böyle ticaret yapıyordum :D

Geri
Yukarı