Türkiye'deki Leş Oyuncu Topluluğu

"Leş Oyuncu Topluluğu" olmasının nedeni, 7-8 yaşında çocukların Counter Strike Global Offensive (CS-GO) gibi oyunlar oynaması. Daha oyunla ilgili bilgisi olmayan kişiler "Online" oyun ile tanışıyorlar. Oyunda öldüklerinde hemen karşı tarafa küfür ediyorlar. Ülkede saygı yoksa Online oyunda niye olsun?
Küfürü kendileri etmiyor o velet dediğimiz kısmın %90'ı kafede oynadığı için diğer kafede oyun oynayan büyüklerinden özeniyorlar. 8-12 yaş kafesi olsa bence veletler bu kadar çok küfür etmezdi.
Sakin ve oyununu oynayan insanı kendisi gibi bir grupla eşleştirmediği sürece bu sorun devam edecek.

Kim şikayetçi değil ki bu konuda. O "Leş"ler arasında bulunanlar bile şikayetçi hala başkalarını suçluyorlar. Türk oyuncu kitlesinin iyi olduğunu gördüm tek yer kesinlikle ama kesinlikle Rocket League. Hala bir tane kötü, küfür eden bir oyuncu göremedim. Özellikle Rocket League'de takas yaparken Türkler ile yapmaktan zevk alıyorum adam hem abartı fiyat koymuyor hem çok nazik davranıyor.

Oyundan keyif almayı bazı kabiliyetsiz yayıncılar tarafından ögrendikleri için haz etmiyorlar, sürekli küfür sürekli hakaret etmeyi eğlence sanıyorlar, gerçekte bir bulsam deseniz veya numarasını alsanız bile büyük çoğunluğu çocuk olduğu için gene eliniz kolunuz bağlanıyor.

Bir insana cinsiyeti yüzünden sarkıntılık etmek ancak bizim toplumuzda olur zira kimse karşıdakinin insan olduğunu hatırlamıyor, sadece "AA lan Ahmet bu kızmış XXXX yayıncısı abi gibi bizde şöyle yapalım mı " modunda oldukları için ben direk sessize alıyorum, yoksa insanda ne keyif ne akıl sağlığı bırakırlar.

Örnek;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türk ve Rusların olmadığı serverlarda oynuyorum kafam rahat.
Uzun süre ağır ingilizce gereken oyunlar oynadım. Türkler oralarda da barınamıyor :D
Ciddi anlamda türklerin olmadığı yerde huzur artıyor. Bir çok oyunda test ettim.
Bu işin yaş ile ilgisi yok. Yabancı serverlarda da ufak çocuklarla oynuyorum, ama hiç biri bizim çocuklar gibi değil.

TR sunucularının tek sorunu Ping değil, oyun oynarken saygı eksikliği var. Sizi oyundan soğutabilecek kadar üstünüze gelebiliyorlar.
TR dışında ping olduğu için buraya mahkum sayılırız. TR'de ping sorunu yok.
Oyunda kötü oynadım diye durduk yere ana avrat küfür yedim o oyunda. Bir oyunda türk varda direkt engelliyorum.
Genel olarak herkes iyi oynamak zorunda küfürü edenler değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı