Türkiye'den Almanya'ya arabayla gitmek

Uçak ile direkt Almanya'ya giriş yapabilirsin, tabii tüm belgelere sahip olmak şartıyla. Arabayla gidersen Almanya'ya kadar geçtiğin ülkelerden geçmek içinde bazı belgelere sahip olman gerekiyor, bununun sebebi de Ab'de olmamamız. :(

Ah be, keşke. Ab de olsak ne var :D
Uçakla gitmek emin ol arabadan daha ucuza gelir. İstanbul'dan 2400 km gideceksin benzinini hesapla. Diğer ülkelerde euro bazlı benzin alacağın için daha da pahalıya denk gelecek. Vizeler falan onları hiç saymıyorum bile. Harçlar falan falan bayağı maliyetli olur. Ve uçakla gitmek istersen tek Almanya vizesi sana yetecektir.

Bu bayağı garip bir bilgiymiş. Ben hiç benzini falan katmadım :D.

En önemli şeyi hesaba katmazsan başta yanarsın hocam. Suyla gitmiyor arabalar. :D

Ya reis cidden ülkede her şey çok pahalı. Ben hayatımda 1 kez yurt dışına çıktım oda okul gezisi Hollanda'ya gittim ama sadece biz para verdik okula. Arkadaşımın okulu götürüyordu. Yanına birini alıyorlardı bende gittim :D. Havası bile garip insanları bizden garip. Ama ekonomisi çok iyi KFC falan baktım adamlar beleş gibi yiyordu. Çok özeniyorum.

Ya reis cidden ülkede her şey çok pahalı. Ben hayatımda 1 kez yurt dışına çıktım oda okul gezisi Hollanda'ya gittim ama sadece biz para verdik okula. Arkadaşımın okulu götürüyordu. Yanına birini alıyorlardı bende gittim :D. Havası bile garip insanları bizden garip. Ama ekonomisi çok iyi KFC falan baktım adamlar beleş gibi yiyordu. Çok özeniyorum.
Eğer başarılı biri olursan neden seni almasınlar? Almanya, İngiltere gibi ülkeler. :D

Asgari ücret orada saatlik 100 TL.

Kanka vize ve pasaport sahibi değilsen hiçbir şekilde oradan rahatça geçemezsin. Hatta oraya kadar bile gelemezsin. Hatta Bulgaristan'ı veya Yunanistan'ı bile geçemezsin. Çünkü o ülkeler de AB ülkeleri ve- bildiğim kadarıyla, yanlışlık varsa lütfen benim adıma düzeltin- AB ile ortak bir şekilde çalışıyorlar.

Kanka vize ve pasaport sahibi değilsen hiçbir şekilde oradan rahatça geçemezsin. Hatta oraya kadar bile gelemezsin. Hatta Bulgaristan'ı veya Yunanistan'ı bile geçemezsin. Çünkü o ülkeler de ab ülkeleri ve- bildiğim kadarıyla, yanlışlık varsa lütfen benim adıma düzeltin- ab ile ortak bir şekilde çalışıyorlar.

Doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı